Płatności bezgotówkowe są obecnie znacznie popularniejsze niż przed laty. Wiele osób chętnie sięga po nowoczesne rozwiązania. Tradycyjne metody płatności są natomiast odstawiane na bok.
Zazwyczaj korzystanie z kart kredytowych czy też debetowych wymaga wpisania kodu PIN. Zwykle są to cztery cyfry, które stanowią zabezpieczenie pieniędzy przed potencjalną kradzieżą.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
PIN to swego rodzaju potwierdzenie, że transakcji dokonuje osoba, która jest do tego upoważniona. Ten kod jest wymagany nie tylko przy okazji płacenia np. w sklepie, ale również i w trakcie wypłacania pieniędzy z bankomatu.
Kodu PIN nie należy nikomu podawać - zwłaszcza tym osobom, których nie darzymy pełnym zaufaniem. PIN powinien być bardzo mocno strzeżony. Trzeba troszczyć się o to, by nasz kod nie trafił w niepowołane ręce.
W obecnych czasach posługujemy się wieloma hasłami i kodami. To sprawia, że nierzadko decydujemy się na użycie łatwych i prostych do zapamiętania kombinacji.
Tymczasem kod PIN pod żadnym pozorem nie powinien być naszą datą urodzenia. Tej kombinacji nie należy zapisywać np. w notatniku w telefonie.
Czytaj także: Rosja ma gazu ziemnego pod dostatkiem, ale Rosjanie już nie. Jednak nadal głosują na Putina
Tych kodów PIN unikaj jak ognia
Ostatnio amerykański analityk danych Nic Berry postanowił stworzyć zestawienie kodów PIN, których należy unikać. Chodzi o następujące konfiguracje:
- 1234;
- 1111;
- 0000;
- 1212;
- 7777;
- 1004;
- 2000;
- 4444;
- 2222;
- 6969;
- 2580.
Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.