Wątek świadczenia 500+ niezmiennie budzi sporo emocji. O tym wsparciu dla rodzin minister Marlena Maląg mówiła w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsatu. - Środki, które zaoszczędziliśmy na elektronicznych wnioskach o 500+, mogliśmy przeznaczyć na rodzinny kapitał opiekuńczy - zaznaczyła.
Młodzi ludzie muszą wiedzieć, na co mogą liczyć od państwa - kontynuowała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.
Czy 500 plus zostanie podwyższone?
Wiele osób zastanawia się, czy ze względu na rekordową drożyznę świadczenie 500 plus może zostać podwyższone. - Przede wszystkim wprowadzamy nowe świadczenia, aby wyjść z pułapki niskiej dzietności, aby wprowadzić kompleksową politykę prorodzinną, wprowadzamy dedykowane świadczenia tam, gdzie są potrzebne - spostrzegła Maląg na antenie Polsatu.
W tym roku i w założeniach budżetowych nie przewidujemy waloryzacji świadczenia Rodzina 500+, ponieważ wprowadzamy nowe świadczenia i rozwijamy kolejne programy - zauważyła minister rodziny.
Odniosła się też do kwestii dodatkowych świadczeń dla seniorów. - Chcielibyśmy, aby czternastą emeryturę udało się utrzymać na stałe - przekazała.
Jak złożyć wniosek o 500 plus?
Wnioski o świadczenie 500 plus można składać za pośrednictwem:
- portalu Empatia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej,
- Platformy Usług Elektronicznych ZUS,
- bankowości elektronicznej.
Dla kogo 500 plus? Świadczenie jest wypłacane na każde dziecko do kończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. Jest to jeden z najważniejszych projektów Prawa i Sprawiedliwości, którego celem od początku było zwiększenie dzietności w naszym kraju.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.