Jak zapewnia jeleniogórska policja, służba w policji to stabilne zatrudnienie i możliwość stałego rozwoju. "Ponadto poszerzanie horyzontów, zdobycie nowych umiejętności oraz pogłębianie wiedzy i zdobycie doświadczenia w różnych dziedzinach, a także prawa emerytalne po 25 latach służby i nagrody. Bycie policjantem to nie tylko zawód, ale przede wszystkim służba społeczeństwu" - podkreśla jeleniogórska policja.
Wynagrodzenie policjanta
Ile wynosi uposażenie policjanta? Na start niemal 3880 złotych na rękę, a dla osoby do 26 roku życia około 4220 złotych.
Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:
- posiadać polskie obywatelstwo,
- posiadać nieposzlakowaną opinię,
- nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystać z pełni praw publicznych,
- posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Nowo przyjęci policjanci, po zakończeniu szkolenia podstawowego, zasilą szeregi garnizonu jeleniogórskiego.
Jeleniogórska Policja rekrutuje cały czas i zaprasza w swoje szeregi. Szczegóły dotyczące procedury przyjęcia do Policji uzyskasz w Wydziale Wspomagającym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, ul. Nowowiejska 43 – telefon 47 87 312 65, 47 87 312 24 - czytamy w komunikacie.
Informacje o rekrutacji znajdziesz również na stronach internetowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak również na stronie Komendy Głównej Policji.
Czytaj także: Zobaczył datę 17 listopada. Rosjanin mocno się zdziwił
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.