Dino robi wszystko, aby w Polsce konkurować na równi z Biedronką i Lidlem. Na koniec września 2023 roku firma mogła się pochwalić 2340 sklepami w Polsce. Równocześnie w listopadzie przedstawiła plan budowy trzech nowych centrów dystrybucyjnych w gminach: Biała Piska (województwo warmińsko-mazurskie), Janów Lubelski (woj. lubelskie) oraz Morawica (woj. świętokrzyskie).
W centrach znajdują się m.in. mroźnie, chłodnie, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyny suche oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi, miejscami parkingowymi i własnym, ekologicznym źródłem zasilania w energię elektryczną w postaci instalacji fotowoltaicznej o mocy 1MW. Łączna powierzchnia magazynowa każdego centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 45 tys. mkw.
Nowe sklepy Dino w 2024 roku. Znane są lokalizacje i zarobki
Dino dba też o to, by stale poszerzać liczbę sklepów w Polsce. Obecnie nowe placówki powstają m.in. Toruniu, Oleśnicy i Strzelczykach. Firma dba też o odpowiednie wynagrodzenie pracowników. Z ofert rekrutacyjnych dowiadujemy się, że za pracę w Dino można zarobić od 3710 zł.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: Działaczka Nowej Lewicy atakuje wyborców PiS
Za sukces finansowy Dino Polska S.A. odpowiada Tomasz Biernacki. 49-letni przedsiębiorca pierwszy sklep pod marką Supermarket Dino otworzył w roku 1999. Cztery lara później nabył większościowy pakiet udziałów w przedsiębiorstwie Agro-Rydzyna. Biernacki przez lata nie udzielił ani jednego wywiadu i strzeże swojej prywatności. Obecnie jego majątek szacowany jest na 24 mld zł.
Sieci sklepów Dino wyróżnia to, że są zlokalizowane głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. W ten sposób firma obiera nieco inny model biznesowy niż Lidl czy Biedronka.
Czytaj także: Nie ma wątpliwości ws. Hołowni. "Będzie twarzą awantury"
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.