Nowe unijne przepisy zmienią polskie prawo. Od poniedziałku uprawnienia osób płacących abonament się zwiększą - wcześniej to oni często byli słabszą stroną umów.
Wszystko to za sprawą wdrożenia w Polsce Dyrektywy ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej.
Naszą intencją było i jest przede wszystkim jak najpilniejsze wprowadzenie prokonsumenckich zmian. To ważne z uwagi na zwiększający się obecnie popyt i znaczenie usług telekomunikacyjnych - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Marek Zagórski.
Co nowego znajdzie się w prawie telekomunikacyjnym?
Zagórski dodał, że nowe regulacje pozwolą na szybsze wdrożenie lepszych standardów w obsłudze konsumenckiej. Co nowego znajdzie się w prawie telekomunikacyjnym? Jedną ze zmian będzie m.in. możliwość zdalnego wypowiedzenia umowy operatorowi telekomunikacyjnemu. Od poniedziałku będzie to można zrobić przez emaila. Nie trzeba już wysyłać dokumentów czy składać osobistej wizyty w oddziale.
Operator będzie miał też obowiązek poinformować klienta o wpłynięciu i potwierdzeniu takiego wypowiedzenia. Co jeszcze? Koniec z automatycznym przedłużaniem umów. Do tej pory działało to zupełnie inaczej, bo operator nie miał obowiązku informować klienta, że okres umowy dobiega końca. Była ona automatycznie przedłużana.
Od teraz operator na minimum 30 dni przez zakończeniem umowy ma się skontaktować z klientem. W trakcie rozmowy klient musi zostać poinformowany o możliwościach rozwiązania umowy oraz o najkorzystniejszych pakietach jej przedłużenia.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.