oprac. Danuta Pałęga| 

Nowe złoża ropy odkryto w Kuwejcie. 3,2 miliarda baryłek już czeka

164

Kuwait Petroleum Corporation (KPC) ogłosiło niedawno odkrycie "gigantycznego" złoża ropy na polu Al-Nokhatha na wschód od wyspy Fajlaka. Szacowane na 3,2 miliarda baryłek ekwiwalentu ropy naftowej zasoby mogą rewolucjonizować kuwejcką gospodarkę energetyczną.

Nowe złoża ropy odkryto w Kuwejcie. 3,2 miliarda baryłek już czeka
Nowe złoża ropy odkryto w Kuwejcie. 3,2 miliarda baryłek już czeka (Adobe Stock, Craitza)

Odkrycie "gigantycznego" złoża ropy na polu Al-Nokhatha przez Kuwait Petroleum Corporation (KPC) stanowi istotny krok dla Kuwejtu, który jest jednym z głównych producentów ropy naftowej na świecie.

Zasoby, które szacuje się na 3,2 miliarda baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, nie tylko potwierdzają potencjał tego kraju jako kluczowego gracza na rynku surowców energetycznych, ale także mogą mieć znaczący wpływ na jego gospodarkę i budżet narodowy w nadchodzących latach.

Szejk Nawaf Saud Nasir Al-Sabah, dyrektor generalny KPC, podkreślił, że nowe złoża mają potencjał zaspokojenia krajowych potrzeb energetycznych Kuwejtu przez długi czas. Równocześnie otwierają one nowe możliwości eksportowe, co może przyczynić się do wzrostu wpływów z eksportu ropy naftowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar w kluczowej rafinerii ropy w Kuwejcie. Nagranie świadków

KPC planuje intensywne badania geologiczne i inżynieryjne, aby dokładnie ocenić rozmiar i wydajność nowego złoża. Proces ten obejmie także analizę technologii i infrastruktury potrzebnych do skutecznego wydobycia i transportu surowca.

Odkrycie na polu Al-Nokhatha jest szczególnie istotne w kontekście globalnego zapotrzebowania na surowce energetyczne. Wzrost produkcji ropy naftowej może mieć również wpływ na stabilizację cen na światowym rynku energetycznym, co jest kluczowe dla wielu krajów zależnych od importu energii.

KPC zamierza kontynuować współpracę z międzynarodowymi partnerami oraz specjalistami branży naftowej, aby jak najszybciej uruchomić produkcję z nowych zasobów. Zdaniem ekspertów, odkrycie to może wpłynąć na globalne rynki energetyczne, zarówno pod względem podaży, jak i cen surowca.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić