Jedna z czytelniczek "Faktu", w liście do redakcji podzieliła się swoim zdziwieniem dotyczącym zmianami w kartach kredytowych PKO BP. Kobieta zauważyła je dopiero po otrzymaniu nowej karty.
Kobieta otrzymała nową kartę kredytową pocztą. Po spojrzeniu na tył karty zdziwiła się, że miejsce na kod CVV jest puste. Uznała to za wadę w produkcji karty - informuje "Fakt".
Zanim kobieta zadzwoniła na infolinię banku, postanowiła zalogować się na swoje konto internetowe. Tam uzyskała więcej informacji.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Gdzie znajdziemy kod CVV?
Aby uzyskać dostęp do zabezpieczającego kodu CVV, klient musi najpierw zalogować się na swoje konto, a następnie wybrać opcję "pokaż dane karty" i podać pin lub kod zabezpieczający. Wówczas pojawi się informacja, że CVV będzie cyklicznie zmieniany dla zwiększenia bezpieczeństwa transakcji. Istotne jest, że ta zmiana nie wpłynie na działanie innych usług, takich jak wykupione subskrypcje czy stałe płatności.
Niemniej jednak, pomimo informacji udostępnionej na stronie banku, niektórzy klienci mogli przeoczyć tę wiadomość. Czytelniczka "Faktu" podkreśliła w liście, że nie znalazła informacji o zmianie w karcie, co mogło zaskoczyć wielu klientów. Warto zauważyć, że nowe funkcje są już dostępne dla wszystkich klientów indywidualnych korzystających z kart kredytowych w banku PKO.
Czytaj także: Przemówienie hitem sieci. Porównania do "Misia" Barei
Brak kodu CVV z tyłu karty
Jak podaje PKO BP, płatności internetowe będą przebiegać inaczej. Dotychczas użytkownicy kart kredytowych mogli do płatności online korzystać zarówno z kodu CVC/CVV wydrukowanego na rewersie karty, jak i z kodu bezpieczeństwa wyświetlanego w aplikacji IKO i serwisie iPKO.
Na nowych kartach kredytowych, nie będzie już drukowany na odwrocie statyczny kod bezpieczeństwa. Zamiast tego, klient znajdzie tam podpowiedź: "CVC/CVV —> aplikacja mobilna IKO/serwis internetowy iPKO/infolinia".
Klienci PKO BP dostęp do danych karty znajdą w IKO oraz iPKO - w zakładce "Karty", po kliknięciu w opcję "Pokaż dane karty" i po dodatkowej autoryzacji dostępu.
Klienci, którzy mają kartę kredytową, a nie korzystają z serwisu internetowego ani aplikacji mobilnej banku, taki kod mogą uzyskać za pośrednictwem bankowej infolinii - czytamy w komunikacie PKO BP.
Zmiany w PKO BP polegają na wprowadzaniu cyfrowych wersji kart kredytowych. Nowa funkcjonalność dostępna jest od 19 marca 2024 roku. Jak się okazało, zmiana obejmuje ponad 900 tys. klientów. Głównym celem tego rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa płatności online.