Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Pijana Ślązaczka nie poleciała na wakacje. "Była pobudzona i agresywna"

296

To już kolejna nietrzeźwa pasażerka, która opuściła samolot z pomocą funkcjonariuszy Straży Granicznej na lotnisku w Katowicach w ostatnim czasie. Wobec agresywnej 43-letniej mieszkanki Katowic konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego.

Pijana Ślązaczka nie poleciała na wakacje. "Była pobudzona i agresywna"
Nietrzeźwa pasażerka opuściła samolot z pomocą funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych. (SG)

Służba dyżurna Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach otrzymała informację o konieczności podjęcia interwencji na pokładzie samolotu, który przyleciał z Bristolu w Wielkiej Brytanii.

Od 43-latki wyraźnie dało się wyczuć woń alkoholu. Była pobudzona, agresywna, nie stosowała się do poleceń wydawanych przez załogę wykonując wobec niej obraźliwe gesty - relacjonują strażnicy graniczni.

Wobec agresywnej kobiety konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Następnie funkcjonariusze przeprowadzili ją do pomieszczeń służbowych SG, gdzie ze względu na jej stan psychofizyczny oraz utrudniony z nią kontakt została poddana badaniu alkomatem, który wykazał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjant uratował życie mężczyzny. Nagranie reanimacji w autobusie miejskim w Warszawie

Pasażerka podróżowała wspólnie z siostrą, która pisemnie oświadczyła, że zobowiązuje się do przejęcia nad nią opieki. W związku z naruszeniem przepisu art. 210 ust. 1 pkt 9 Ustawy Prawo Lotnicze 43-letniej mieszkance Katowic wystawiono wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie PSG w Katowicach-Pyrzowicach w celu nałożenia na nią kary grzywny.

Pomimo licznych apeli Straży Granicznej, wciąż odnotowuje się bardzo dużo przypadków takich sytuacji. Spożywanie alkoholu na pokładzie statku powietrznego nie jest zabronione, jednakże stwarzanie zagrożenia dla współpasażerów i obsługi samolotu już tak - przypomina SG.

Przypominamy, że w takich sytuacjach jak opisana, gdy z powodu niewłaściwego zachowania się pasażerów nastąpi opóźnienie lotu, osobom tym ze strony linii lotniczych grożą dodatkowo sankcje cywilne związane z żądaniem odszkodowania za wynikłe opóźnienia, a także z kosztami akcji podejmowanych przez służby - podkreśla Straż Graniczna.

Osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających stwarzają niebezpieczeństwo dla pozostałych podróżnych. Powinno się także brać pod uwagę, że na dużych wysokościach może zmienić się reakcja organizmu na alkohol.

Dlatego praktycznie każda linia lotnicza ma w swoim regulaminie zapis, zgodnie z którym może odmówić przewozu nietrzeźwemu pasażerowi.

Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Wywieźli ponad 600 opon. Smutny widok. "Las to nie wulkanizacja"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić