Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Pilne wieści dla rodziców. Zacznie się 1 lipca

5

Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja programu "Dobry Start". Za sprawą tej inicjatywy rodzice uczniów mogą zgarnąć zastrzyk finansowy na przygotowanie wyprawki szkolnej. Od kiedy będzie można składać wnioski?

Pilne wieści dla rodziców. Zacznie się 1 lipca
Kolejna odsłona programu "Dobry Start" coraz bliżej (Adobe Stock)

1 lipca wystartuje nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry Start". Ta inicjatywa pozwala na uzyskanie jednorazowego dofinansowania rzędu 300 zł na wyprawkę szkolną.

Warto wyraźnie zaznaczyć, że przyznanie i wypłata środków nie jest w żaden sposób uzależniona od dochodów uzyskiwanych w danej rodzinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pakosińska o spadających wynikach oglądalności "PnŚ" i relacji z Kingą Dobrzyńską. "Przyjdzie czas, że to się powyjaśnia"

Pieniądze powinny zostać przeznaczone na zakup podręczników, zeszytów oraz innego niezbędnego wyposażenia do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych czy też innych placówkach edukacyjnych.

Wnioski w programie "Dobry Start" można składać między 1 lipca, a końcem listopada 2024 roku. Jeśli trafi on do nas do końca sierpnia, to jest gwarancja, że pieniądze zasilą konto rodzica maksymalnie do końca września - zaznaczył Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego, cytowany przez nto.pl.

Wsparcie wypłacane jest raz w roku - na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

"Dobry Start". Jak złożyć wniosek?

O świadczenie wypłacane w ramach programu "Dobry Start" można zabiegać wyłącznie przez internet - za pomocą aplikacji mobilnej mZUS, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS lub bankowości elektronicznej czy też portalu Emp@tia.

Na PUE ZUS jest specjalny kreator wniosków o świadczenie 300 plus. Jest intuicyjny i prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy składania dokumentu. Ważne, by oprócz wielu danych, podać poprawny numer rachunku bankowego, na który ma wpłynąć świadczenie. Ponadto należy wskazać adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku - oznajmił Szczurek.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić