Gdańska Straż Miejska postanowiła poinformować o organizowanym przez siebie naborze w nietypowy sposób. W zamieszczonym na Facebooku nagraniu widzimy mężczyznę, który jedzie samochodem na jakąś ważną misję.
Do ostatniej chwili nie wiadomo, co to za misja. W finalnej scenie wygląda, jakby dotarł na miejsce morderstwa, po czym wyciąga krótkofalówkę i informuje, że przyjechał... założyć blokadę na samochód.
Nie wszyscy ścigamy morderców. Ale nasza praca też jest ważna. Sprawdź naszą ofertę zatrudnienia - zachęca strażniczka na końcu nagrania.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak możemy przeczytać przy nagraniu - nabór na stanowiska trwa do 27 marca.
Na co może liczyć początkujący strażnik?
Jak dowiadujemy się ze strony dedykowanej rekrutacji, zarobki wahają się od 4810 do 6972 zł brutto. W to wchodzi zarówno premia regulaminowa, jak i dodatek stażowy.
Czytaj także: Szukają ludzi do pracy. Podano wysokość wynagrodzenia
Do tego strażnicy mogą liczyć na dodatek stażowy, trzynastą pensję czy też system nagród oraz nagrody jubileuszowe i świadczenia socjalne, jak choćby "wczasy pod gruszą" czy dofinansowanie wypoczynku dla dzieci.
Chcesz zostać strażnikiem miejskim? Te warunki musisz spełnić
Przede wszystkim kandydat powinien posiadać polskie obywatelstwo, mieć ukończone 21 lat i posiadać przynajmniej wykształcenie średnie, cieszyć się nienaganną opinią, być sprawnym fizycznie i psychicznie, mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz nie być nigdy skazany prawomocnym wyrokiem sądu.
Jest też długa lista atutów dodatkowych:
- wykształcenie kierunkowe: bezpieczeństwo, edukacja, resocjalizacja, ochrona środowiska, ekologia, zootechnika, biologia;
- doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku związanym z bezpieczeństwem, edukacją, ochroną środowiska, ochroną mienia;
- ukończony kurs podstawowy dla strażników gminnych/miejskich;
- doświadczenie w pracy strażnika gminnego/miejskiego,
- podstawowa znajomość ustawy o strażach gminnych, aktów prawnych z zakresu samorządu gminnego oraz na temat działalności Straży Miejskiej w Gdańsku;
- ogólna wiedza o społeczeństwie, Gdańsku, Polsce i świecie;
- umiejętność jazdy na rowerze, motorowerze (skuterze);
- prawo jazdy (kat. A, B);
- uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi;
- znajomość języków obcych umożliwiająca podstawową komunikację;
- znajomość topografii Gdańska;
- umiejętność obsługi komputera;
- dyspozycyjność;
- odporność na stres;
- umiejętność podporządkowania się szczególnej dyscyplinie służbowej;
- umiejętność pracy w grupie.
Pierwsza umowa o pracę jest podpisywana na okres roku. Kolejne już na czas nieokreślony.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.