Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
oprac. Natalia Kurpiewska | 

Plaga komarów. Znamy sposób na walkę z kąsającymi owadami

9

W tym roku rekordowo mokry czerwiec spowodował wielką plagę komarów. Podpowiadamy, jak uniknąć nieprzyjemności związanych z obecnością tych insektów. Grill czy przyjęcie na tarasie nie będą już więcej kojarzyć się ze swędzącymi śladami po ukąszeniu, bo z pomocą przychodzi odkomarzanie.

Plaga komarów. Znamy sposób na walkę z kąsającymi owadami
(Pexels)

Trzykrotnie większe opady czerwcowe i niespodziewany wysyp komarów w całym kraju. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących skuteczne pozbycie się komarowego problemu.

Na czym tak właściwie polega odkomarzanie? Na podwórku czy w ogrodzie rozpylone zostają pestycydy. Co ważne – musi to być zrobione w sposób prawidłowy, aby nie narazić zwierząt i domowników.

Przed skorzystaniem z usługi, trzeba się upewnić czy firma posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jakich używa środków, jakie ma doświadczenie i czy wystawia protokół sanitarny. Jeśli ktoś ukrywa takie informacje, to powinna nam się zapalić lampka - powiedział w rozmowie z WP Finanse Eryk Połeć, szef firmy ERPOL, zajmującej się m.in. zwalczaniem szkodników i owadów.

Zabieg wykonywany przez profesjonalistę polega na użyciu środka o odpowiednim składzie chemicznym, o odpowiedniej porze dnia. Osoba taka zachowuje także szereg innych czynników, które mają znaczenie przy odkomarzaniu - dodał.

Właściciel firmy Vector, Łukasz Macander, powiedział z kolei, że do usuwania komarów używa przemysłowych "airfogów" zadymiających przestrzeń. – Z roku na rok widać coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi – podkreślił.

Użycie "airfogów" polega na jednorazowym rozpyleniu środka przeciw insektom. Według Macandera przy solidnym wykonaniu pracy, powinno to wystarczyć na cały sezon.

Innego zdania jest Eryk Połeć, który sugeruje co najmniej dwa zabiegi. - Te preparaty nie działają na larwy, na dolatujące komary, a komar potrafi lecieć "do ofiary" nawet do kilometra – powiedział.

Z kolei Michał Hausner, właściciel firmy BugSTOP, zwraca uwagę na fakt, że oprysk własnej działki nie gwarantuje pozbycia się problemu. Zawsze istnieje możliwość, że komary zadomowią się na działce sąsiada.

Dla lepszej skuteczności, dobrze, by po przeprowadzonych odpryskach przez kilka dni było chłodno, preparat lepiej się wtedy wchłania – dodał Michał Hausner.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Kontrowersyjne oświadczenie nt. sprzętu WOŚP. Prawniczka: nie mają mocy prawnej
Zagrożenie zdrowia i życia. Rodzina błaga o pomoc w odnalezieniu 22-latki
Nowy kalendarz ferii zimowych. "Ceny spadną"
Dramatyczna akcja służb na Podkarpaciu. Przysypany mężczyzna
Seniorzy masowo tracą pieniądze. Myślą, że idą na bezpłatne badania
Iga Świątek zagra w kolejnej rundzie. Teraz mecz z Niemką
Chleb ze smalcem za 25, kiełbasa za 30. Ceny w Zakopanem
Zaginęła prawniczka z Lublina. Rodzina zwróciła się z apelem do kierowców
Termin mija w niedzielę. Koniec TikToka w USA
Jeździsz samochodem? Do tych miast lepiej się nie wybieraj
Przyrodnicy załamani. Ktoś zastrzelił Merle
Ludzie lądują w szpitalach w dwóch krajach. Winne borówki z Polski?
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić