O tym, że Czardasz to kultowy lokal świadczyć mogą księgi pamiątkowe zapisywane przez gości od lat 70-tych i ponad półwieczna obecność lokalu na gastronomicznej mapie Polski. "Tutaj się po prostu bywało" - mówi w rozmowie z Gazetą Wyborczą menadżer lokalu Łukasz Szewczyk i wspomina, że gdy lokal w swej stylistyce nawiązujący do peerelowskiej świetności zaczął podupadać i tracił klientów, pomogła Magda Gessler.
Znana restauratorka z odsieczą na Przymorze przybyła w 2015 roku. I wtedy nastała prawdziwa era węgiersko-polskiego przymierza w kuchni, którą właściciele i pracownicy lokalu potrafili dobrze wykorzystać.
Pod koniec odcinka znana restauratorka nie kryła zachwytów i o Czardaszu mówiła tak:
Węgry aż kipią. Wszystko smakuje jak na Węgrzech albo jeszcze lepiej. Jest kolorowo, pysznie, ostro, pikantnie i sympatycznie.
Lokal dawał radę mimo pandemii i innych trudności dotykających tak licznie branżę gastronomiczną w ostatnim czasie. Jednak 7 listopada na swoim fanpejdżu właściciele opublikowali taki komunikat:
Kochani, Święta Bożego Narodzenia już nie długo, więc przygotowaliśmy dla was ofertę garmażu na wynos. Niestety, będzie to nasza ostatnia oferta. Chcieliśmy przekazać Wam smutną wiadomość. Z powodu stale rosnących kosztów, z dniem 23.12.2022 r. zamykamy naszą restaurację na stałe. Dziękujemy Wam za te wszystkie lata.
Jednym z powodów są stale rosnące rachunki za media. Podwyżka za gaz, jaką otrzymał lokal jest pięciokrotna, a menadżer i właściciele są przekonani, że na tym się nie skończy.
Podcięto nam skrzydła. A przecież kolejny rok przyniósłby kolejne podwyżki. - komentuje Łukasz Szewczyk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" – Dlatego zdecydowaliśmy, że zamykamy lokal. To trudna decyzja, jest smutek i rozgoryczenie.
Wraz z zamknięciem Czardasza, pracę utraci sześć osób.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.