Działania windykacyjne na szeroką skalę. Wszelkie działania rządu polegające na "rozdawaniu" pieniędzy obywatelom musiały znaleźć pewien balans. W tym roku okazał się nim abonament RTV, który prawnie jest obowiązkiem tych, którzy posiadają zarejestrowany odbiornik. Poczta Polska od stycznia rozpoczęła intensywne działania windykacyjne.
Od stycznia do kwietnia 2020 roku złożono do Urzędu Skarbowego blisko 35 tysięcy tytułów wykonawczych. W oparciu o nie, urzędy mają regulować zaległe płatności. Z wstępnych szacunków wynika, że od początku roku od obywateli ściągnięto w tej kwestii już 7 milionów złotych.
Ile wynosi abonament RTV? Kto jest zwolniony z opłaty?
Ceny abonamentu RTV w 2020 r. nie zmieniły się w porównaniu do 2019 roku. Miesięczna opłata za posiadanie samego radia wynosi 7 zł, a za telewizora lub radia i telewizora - 22,70 zł. Są jednak pewne grupy osób, które nie muszą uiszczać opłaty za abonament RTV, a są to:
- osoby, które ukończyły 75. rok życia;
- osoby, które ukończyły 60 lat i mają prawo do emerytury, której wysokość nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia;
- osoby zaliczone do I grupy inwalidzkiej;
- kombatanci będący inwalidami wojennymi lub wojskowymi
Abonament RTV. Jest reakcja Jacka Sasina
W sprawie intensywnego regulowania zaległości związanych z abonamentem RTV zareagował Jacek Sasin. Opublikował on na swoim Twitterze wpis nawiązujący do tego, że obecna sytuacja ma bezpośredni związek z rządami za czasów Donalda Tuska. Przyznał również, że zwrócił się do Poczty Polskiej o zaprzestanie prowadzenia działań windykacyjnych.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.