O tym, że wypad w polskie góry oznacza solidne wydatki, przekonujemy się od lat. Turyści regularnie publikują w sieci tzw. "paragony grozy", pokazujące bardzo wysokie ceny za posiłki czy dostęp do popularnych atrakcji. Jak się okazuje, nie tylko Zakopane może rywalizować o miano "górskiej stolicy drożyzny".
Czytaj także: Górale już zacierają ręce. Telefony wprost się urywają
Przekonuje o tym "Fakt", który opublikował relację trzech turystek z Wrocławia, które postanowiły odwiedzić inny popularny kurort - Krynicę-Zdrój. Kobiety wybrały się w weekend do tamtejszego SPA, gdzie miały opłacony pobyt wraz ze śniadaniami i obiadokolacjami. Kobiety aktywnie korzystały z uroków miasta i jego okolic, za co słono zapłaciły.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Krynica-Zdrój dla bogaczy? Niektóre ceny mogą zaskakiwać
Uwagę zwraca chociażby koszt wyjazdu kolejną na Jaworzynę Krynicką. Kobiety zdecydowały się na przejazd zarówno w górę, jak i w dół. Dodatkowo turystki skorzystały z możliwości wstępu na taras widokowy, który jest dodatkowo płatny. Bilet na jedną osobę kosztował aż 65 złotych - cały rachunek wyniósł więc aż 195 złotych.
Przejazd gondolą to fajna atrakcja i jedyny rozwiązanie dla osób mających kłopoty ze zdrowiem. 52 zł od osoby to sporo. Na pewno niepotrzebnie wydałyśmy pieniądze dodatkowo za taras widokowy, bo takie same krajobrazy, również z Tatrami w tle, widać też stojąc obok konstrukcji - stwierdziła pani Joanna w rozmowie z "Faktem".
Uwagę turystek zwróciła także wysoka opłata za taksówkę - przejazd na dystansie ok. 5 km od centrum miasta do hotelu wyceniono 35 złotych w jedną stronę i 40 złotych za powrót. Lody kosztowały natomiast 7,50 zł za gałkę.
Czytaj także: Górale zacierają ręce. Rekordowy rok
Ponadto kobiety zdziwiły się, iż w lokalach gastronomicznych trudno było wręczyć obsłudze napiwki. W wielu barach i knajpach posiłki zamawia się przy kasie, na której próżno szukać szklanki czy skrzynki na dodatkową opłatę.
– Ostatecznie wręczyłyśmy pani do ręki – skwitowała pani Dorota.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.