Problemy finansowe Tomasza Leppera zostały ujawnione już w 2015 roku, kiedy to w Urzędzie Gminy Darłowo pojawiło się ogłoszenie o licytacji komorniczej 70 hektarów ojcowskich włości Leppera w Zielnowie. W 2018 roku doszło do kolejnych licytacji, które pozbawiły Leppera kolejnych 11 hektarów ziemi (które zlicytowano za 121 tys. zł) oraz ciągnika rolniczego (za 158 tys. zł).
Teraz do wylicytowania jest dom Leppera o powierzchni użytkowej 155 mkw., który znajduje się w spokojnej okolicy powiatu darłowskiego, oddalonej o około cztery kilometry od wybrzeża Bałtyku.
W środę, 16 listopada 2022 roku, w Sądzie Rejonowym w Koszalinie odbyła się kolejna licytacja majątku Lepperów. Dom wraz z działką został wyceniony na ponad 600 tysięcy złotych, a cenę wywoławczą, stanowiącą 3/4 wartości, ustalono na ponad 450 tysięcy złotych.
Przy domu stoi także obora o robiącej wrażenie powierzchni 737 mkw., którą można było nabyć za 191 tys. zł (przy oszacowanej wartości rynkowej wynoszącej 287 tys. zł). Jak się okazało, nie było chętnych na zakup tej nieruchomości. Co dalej w takim razie z całą działką?
Po pierwszej bezskutecznej licytacji wierzyciel ma prawo złożyć wniosek o druga licytację w terminie sześciu miesięcy. Jeżeli tego wniosku nie złoży, egzekucja zostaje umorzona z urzędu - tłumaczy w rozmowie z "Super Expressem" Karol Cygert, komornik przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie.
11 lat po śmierci lidera Samoobrony
Śmierć Andrzeja Leppera wstrząsnęła opinią publiczną w Polsce. Wieloletni lider Samoobrony i wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości został znaleziony martwy w biurze swojej partii w Warszawie. Postępowanie prowadzone przez prokuraturę wykazało, że Lepper popełnił samobójstwo poprzez powieszenie się.
Oprócz tego z ustaleń śledztwa wynika, że Andrzej Lepper cierpiał na depresję. Miała być ona wywołana postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym, wielotysięcznym zadłużeniem i bankructwem finansowym partii.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.