Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Malwina Witkowska
Malwina Witkowska | 
aktualizacja 

Skandal w restauracji. Obsługa wyprosili go, bo "przestraszył klientów"

13

Oliver Bromley, który zmaga się z neurofibromatozą typu 1, został wyrzucony z restauracji na południu Londynu. Personel uznał, że skoro jego wygląd wzbudził "skargi ze strony innych klientów," mężczyznę należy wyprosić z lokalu. Sprawa została zgłoszona na policję.

Skandal w restauracji. Obsługa wyprosili go, bo "przestraszył klientów"
Mężczyzna nie mógł zjeść posiłku w restauracji, bo jego wygląd "przestraszył klientów" (BBC, Pixabay)

Mężczyzna, który był pacjentem King's College Hospital, po wypisaniu się ze szpitala postanowił odwiedzić restaurację. Po zauważeniu, że lokal akceptuje tylko gotówkę, wyszedł po pieniądze. Kiedy wrócił, personel poprosił go o opuszczenie lokalu, tłumacząc, że "przestraszył klientów".

Bromley w rozmowie z brytyjską stacją BBC zauważył, że nie było wystarczająco dużo czasu na to, by ktoś złożył skargę. Taki komentarz bardzo zabolał Bromleya, lecz nie sprzeciwiał się personelowi i odszedł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kierowcy w oku drona. Nie wiedzieli, że wszystko się nagrywa

Później Oliver Bromley złożył skargę w restauracji oraz zgłosił incydent na policję. Podkreślił, że nie ma nic przeciwko pytaniom o jego stan zdrowia i przypisał zdarzenie brakom w edukacji. "Prawdopodobnie myśleli, że guzy są zaraźliwe" - dodał w rozmowie z BBC.

Przez deformację twarzy nie wpuścili go do restauracji

Karen Cockburn z organizacji Nerve Tumours wyraziła rozczarowanie incydentem, który określiła jako "niestety nieodosobniony". Organizacja nie otrzymała odpowiedzi od restauracji.

Jak podaje BBC, policja potwierdziła, że zgłoszenie incydentu wpłynęło 21 sierpnia o godzinie 19:20. "Mężczyzna w wieku 40 lat zgłosił, że odmówiono mu obsługi ze względu na deformację twarzy spowodowaną jego stanem zdrowia" - przekazała w oświadczeniu Met Police.

Funkcjonariusze poinformowali, że nie dokonano żadnych aresztowań w związku z tym zdarzeniem, ale podkreślili, że zgłoszenia dotyczące przestępstw z nienawiści są traktowane z najwyższą powagą. Policja zaznaczyła również, że sprawa będzie dalej badana w celu ustalenia, czy doszło do naruszenia prawa.

Czym jest neurofibromatoza?

Neurofibromatoza typu 1 (NF1) to rzadka, dziedziczna choroba genetyczna, która dotyka około jednej na 3 tys. na całym świecie. Jej przyczyną jest mutacja w genie NF1, odpowiedzialnym za regulację wzrostu komórek. Ta mutacja może prowadzić do rozwoju różnorodnych nowotworów, zarówno łagodnych, jak i złośliwych.

Objawy choroby są bardzo zróżnicowane i mogą obejmować m.in. liczne małe guzki (tzw. nerwiakowłókniaki) na skórze, plamy, problemy z kośćmi, trudności w nauce, a nawet zaburzenia pracy serca.

Mimo ryzyka poważnych komplikacji, większość osób z NF1 dożywa przeciętnej długości życia, choć wymaga regularnej opieki medycznej w celu monitorowania potencjalnych problemów zdrowotnych.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Łatwiejszy dostęp do pomocy psychologicznej dla nastolatków? "Zmiany od dawna oczekiwane"
Groźny wypadek w Piotrkowie. Samochód wjechał w przystanek
Skandaliczna interwencja w Gdańsku. "Nie jestem zwykłym psem"
"Straszna tragedia". Szkoła żegna 14-letnią Natalię
Banan i kawałek taśmy klejącej. Kontrowersyjne dzieło sprzedane za miliony
Lewandowski nigdy nie był tak szczery. Otrzymał ważny telefon
Sukces astronomów. Uchwycili umierającą gwiazdę spoza Drogi Mlecznej
Mieszkają w Polsce, a pracują w Niemczech. Opowiedzieli o zarobkach
Starych samochodów nie będzie można naprawić? Komisja Europejska wyjaśnia
To odróżnia Ronaldo od Messiego. Laureat Złotej Piłki wskazał szczegół
Robert Lewandowski idzie po Złotą Piłkę? Znany portal pokazał swój ranking
Białoruska propaganda straszy Polską. "Demony chcą przejąć Białoruś"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić