Edyta Sokołowska
Edyta Sokołowska| 
aktualizacja 

Spojrzał na szynkę w Lidlu. Zrobił zdjęcie. Sieć przeprasza

611

Nasz czytelnik podczas zakupów w jednym ze sklepów Lidl znalazł przeterminowaną szynkę. Zapytaliśmy o tę sytuację przedstawicieli sieci. Poniżej odpowiedź.

Spojrzał na szynkę w Lidlu. Zrobił zdjęcie. Sieć przeprasza
Nasz czytelnik podczas zakupów w jednym ze sklepów Lidl znalazł przeterminowaną szynkę. (Google Maps, o2.pl)

Pan Piotr kilka dni temu robił zakupy w sklepie Lidl w Nadarzynie pod Warszawą. Na dziale z wędlinami znalazł przeterminowaną szynkę w stylu włoskim.

Dobrze, że od jakiegoś czasu zawsze sprawdzam datę ważności. Okazało się, że szynka jest przeterminowana. Na zakupach byłem 2 września, a data ważności na opakowaniu szynki to 31 sierpnia. Nie była to pojedyncza sztuka, na półce był cały karton przeterminowanej szynki - relacjonuje nasz czytelnik.

Zwróciliśmy się do biura prasowego Lidla z zapytaniem, jak weryfikowane są produkty pod kątem daty ważności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy szturmują Lidla. Wszystko przez markowe torebki. A jak wymawia się ich nazwę?

Aleksandra Robaszkiewicz, dyrektorka ds. Corporate Affairs and CSR Lidl Polska na początku e-maila podkreśla, że sieć stawia "na wysoką jakość oraz bezpieczeństwo oferowanych artykułów spożywczych".

- Równocześnie regularnie przeprowadzamy audyty wśród naszych dostawców, zwracając uwagę na jakość artykułów, a także zachowanie sterylności i higieny podczas całego procesu produkcji. Dodatkowo zgodnie z wewnętrznymi procedurami, towary przyjmowane do naszych Centrów Dystrybucji są poddawane restrykcyjnej kontroli jakości - zapewnia przedstawicielka sieci Lidl.

Sieć Lidl przeprasza

Robaszkiewicz tłumaczy, że przeterminowana wędlina to wynik niedopatrzenia ze strony pracowników.

Przyczyną zdarzenia w sklepie w Nadarzynie był błąd ludzki, za co przepraszamy. Zapewniamy, że systemowo kształcimy naszą kadrę w temacie skutecznego zarządzania towarem - tłumaczy dyrektorka ds. Corporate Affairs and CSR Lidl Polska.

Sanepid przypomina, że przeterminowanej żywności absolutnie nie powinno się jeść, bez względu na jej wygląd czy smak. - Jedzenie żywności po terminie może jednej osobie szkodzić, natomiast drugiej nie. Są osoby, które po zjedzeniu przeterminowanego jogurtu będą czuły się dobrze i osoby, które będą odczuwały dolegliwości pokarmowe - tłumaczy w rozmowie z WP Kuchnia Marietta Wyciechowska, dietetyczka z Centrum Naturhouse.

Przedstawicielka sieci Lidl przypomniała o akcjach przecen pod hasłem "Kupuję, nie marnuję", w ramach której w niższej cenie można kupić np. świeże mięso, drób i ryby, produkty chłodnicze, owoce i warzywa oraz tzw. suche artykuły (m.in. chleby pakowane, ciasta) o krótkim terminie przydatności lub z uszkodzeniami niewpływającymi na jakość produktu.

"Przecena tych artykułów pojawia się przed upływem terminu przydatności do spożycia (lub np. przy uszkodzeniu) i obowiązuje do jego ostatniego dnia. Żywność przeceniana jest na poziomie nawet do 50 proc., zależnie od produktu. Produkty objęte przecenami zawsze znajdziemy w miejscu ich standardowej prezentacji lub w specjalnych kącikach" - przypomina Aleksandra Robaszkiewicz.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić