Praca w straży miejskiej nie należy do najbardziej prestiżowych zawodów, o jakich można marzyć. Pogardliwe traktowanie przez mieszkańców i przekonanie, że jedynym obowiązkiem strażników jest uprzykrzanie im życia, sprawiają, że coraz częściej praca w Straży Miejskiej traktowana jest jako niechlubny i przejściowy etap w karierze.
Okazuje się, że do najwyższych nie należą też zarobki, jakimi w początkowym etapie pracy mogą pochwalić się strażnicy. Jak ujawnia w świeżo zamieszczonym ogłoszeniu krakowski oddział Straży Miejskiej, na początek jest to... 4700 brutto.
Rekruterzy zachęcają jednak potencjalnych kandydatów, obiecując im liczne dodatki, w tym comiesięczną, regulaminową premię w wysokości 940 złotych, dodatki za wysługę lat w wysokości 5-10 procent wynagrodzenia zasadniczego, dopłaty do nadliczbowych godzin i pracy nocnej czy "rozbudowany system nagród motywacyjnych".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W Krakowie na chętnych do pracy w strukturach Straży Miejskiej czeka aż dwadzieścia wakatów. Jakie warunki formalne należy spełnić, by móc ubiegać się o stanowisko? Kandydaci muszą mieć wykształcenie średnie, posiadać obywatelstwo polskie i mieć więcej niż 21 lat.
Wymagana jest także od nich sprawność fizyczna i psychiczna, niekaralność czy uregulowany stosunek do służby wojskowej. Dodatkowe umiejętności to znajomość języków obcych, zezwolenie na kierowanie uprzywilejowanymi pojazdami czy ukończony kurs dla strażników miejskich lub gminnych.
Aplikacje można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty pod adresem: Straż Miejska Miasta Krakowa, ul. Dobrego Pasterza 116, 31-416 Kraków oraz w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@strazmiejska.krakow.pl, w terminie od dnia 28 sierpnia 2023 r. do dnia 30 września 2023 r.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.