Na facebookowym profilu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie) regularnie publikowane są zdjęcia posiłków dla pacjentów.
Ponieważ posty te robią furorę to znowu! Dobry posiłek na zdrowie! - czytamy w ostatnim wpisie placówki.
Placówka codziennie relacjonuje posiłki serwowane pacjentom na stronie internetowej szpitala. Jak widzimy w opisie, posiłki różnią się między sobą w zależności od diety pacjenta. Na przykład: na śniadanie w diecie podstawowej pacjent otrzymał: cztery kromki chleba (dwie pełnoziarnistego i dwie ciemnego), dwa jajka gotowane, masło, sos warzywny, kawałek pomidora i sałaty. Do tego kawę, zupę mleczną i mandarynkę na deser.
Czytaj także: Rachoń uderza w Wałęsę. "Kapuś komunistycznej bezpieki"
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na obiad dla pacjenta na diecie z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów serwowana jest przykładowo: zupa warzywna, kawałek pieczonego mięsa w sosie, kasza gryczana, surówka z białej kapusty i kukurydzy oraz woda i kompot.
Czytaj także: Rekolekcje w szkołach. Rodzice mają dość
Naszymi posiłkami nie chcemy promować chorowania! Raczej pragniemy w taki sposób pomóc i umilić ten trudny czas - napisali przedstawiciele szpitala w Radzyniu Podlaskim w jednym z komentarzy pod opublikowanym zdjęciem posiłków.
Pokazali zdjęcie. Ludzie nie dowierzają
Lokalny "Dziennik Wschodni" na dobry początek tygodnia postanowił udostępnić w mediach społecznościowych jeden z posiłków serwowanych w placówce w Radzyniu Podlaskim.
"Dzień dobry Już po śniadanku? Takie śniadanie, jak na zdjęciu, serwuje szpital w Radzyniu. Jak oceniacie?" - zapytali internautów dziennikarze dziennika.
Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy. Ludzie wprost nie dowierzają, że tak apetycznie mogą wyglądać szpitalne posiłki. "To dla lekarzy rozumiem?; "To śniadanie dla dyrektora?" - pytają internauci z przekąsem.
"Super to wygląda. Smakowicie i obficie."; "Wspaniale, oby więcej takich szpitali z taką kuchnią" - podkreślają inni internauci.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.