Służba w policji to możliwość zdobycia różnorodnego doświadczenia zawodowego, a przez to możliwość zdobycia unikalnych kwalifikacji. Jak czytamy w ogłoszeniu służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie.
Ponadto kandydat powinien posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować.
Mężczyźni powinni posiadać również uregulowany stosunek do służby wojskowej, czyli mieć odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesiony do rezerwy (odpowiedni wpis w książeczce wojskowej). Chętnych potrzeba sporo, w Polsce brakuje nawet 160 tysięcy policjantów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Policjantem możesz zostać jeżeli masz co najmniej średnie wykształcenie.
Praca w policji to różnorodny system szkoleń oraz nabycie praw emerytalnych po 25 latach służby.
Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to przed ukończeniem 26 roku życia (po ukończeniu 6,5-miesięcznego szkolenia zawodowego podstawowego) policjant zarabia ok. 5750 zł netto.
Po ukończeniu 26 roku życia (po ukończeniu 6,5-miesięcznego szkolenia zawodowego podstawowego policjant zarabia ok. 5350 złotych netto. Takie stawki proponują rekruterzy w całej Polsce, od Pomorza po Śląsk i Podkarpacie. Policja kusi nie tylko atrakcyjnymi zarobkami, ale też dodatkami, które robią wrażenie.
Służba w policji to także korzystne warunki socjalne, m.in.:
- nagroda roczna tzw. trzynastka,
- nagrody jubileuszowe,
- równoważnik za umundurowanie,
- coroczne dofinansowanie do wypoczynku policjanta uzależnione od liczby członków rodziny,
- zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby,
- coroczny płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych,
- płatne nadgodziny,
- zasiłek na zagospodarowanie przysługujący w związku z mianowaniem cię na policjanta w służbie stałej w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego – tzw. czternastka.