Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Tak zahamują podwyżkę cen? Światełko w tunelu. "Czynsze już nie wzrosną"

59

Drożyzna uderza w kieszenie Polaków na każdym kroku. Rosnąca inflacja stała się w naszym kraju tematem numer jeden. Nic w tym dziwnego, bowiem od początku 2022 roku ceny niemal wszystkich towarów i usług poszły mocno w górę. Elektrociepłownie mają problem z kosztami pozyskiwania energii, a to przełoży się także na nasze rachunki. Rząd szuka już optymalnego rozwiązania, które pozwoli Polakom przetrwać zimę. Co zrobi ekipa Mateusza Morawieckiego?

Tak zahamują podwyżkę cen? Światełko w tunelu. "Czynsze już nie wzrosną"
Rząd zahamuje podwyżkę cen za ogrzewanie? (Pixabay)

Rachunki już są bardzo wysokie, a mogą być jeszcze wyższe? Cena węgla zwiększyła się kilkukrotnie, przez co około 400 działających w Polsce zakładów zajmujących się produkcją ciepła do ogrzewania mieszkań znalazło się na granicy rentowności. - Dostajemy wiele wniosków od przedsiębiorstw o zatwierdzenie kolejnych podwyżek cen ciepła. Niektóre niedawno ustaliły cenę na rok, a już składają wnioski o korektę, ponieważ mają wyższe koszty wytworzenia - przekazała "Super Expressowi" Agnieszka Głośniewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Regulacji Energetyki. Jak ustalił dziennik, rząd zamierza wkrótce dopłacić do taryf płaconych elektrociepłowniom przez odbiorców indywidualnych!

Światełko w tunelu. Tak rząd chce zahamować wzrost cen ciepła

Jak donosi "Super Express", "pojawiła się realna szansa na zahamowanie planowanych przez zakłady ciepłownicze podwyżek". Z informacji przekazanych przez tabloid wynika, że na posiedzeniu rządu omawiany będzie nowy program, który to umożliwi. - Szykujemy specjalne dopłaty na samorządowe ciepło. Chcemy zabezpieczyć mieszkańców przed wysokimi podwyżkami za ciepło w kaloryferach - powiedział dziennikarzom "SE" przedstawiciel rządu, który wolał zachować anonimowość. - Niektóre samorządy źle gospodarują majątkiem, ale w wielu gminach jest rzeczywisty problem i chcemy im pomóc - dodał.

Wspomniany program ma być podobny do realizowanych od ubiegłego roku dopłat do taryf za gaz dla "gospodarstw domowych oraz strategicznych instytucji pożytku publicznego". Warto zaznaczyć, że nie dotyczyły one jednak np. przedsiębiorstw. Tymczasem w "SE" czytamy, że "czynsze już nie wzrosną", co należy traktować jako skrajnie optymistyczny scenariusz, niezależnie od podejmowanych przez rząd kroków.

Analogiczny program dopłat do taryf za ciepło dla mieszkań, szkół i szpitali kosztować może nawet 10 mld zł - podaje "Super Express".
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: PTA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wytyczne księdza ws. kolędy. Mieszkańcy: "To już tradycja"
Wyniki Lotto 21.11.2024 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nakaz aresztowania Netanjahu. "Istotny krok w kierunku sprawiedliwości"
Zmasowane ataki Izraela na Liban. Ponad 47 zabitych
Wrocławski McDonald's podbija sieć. Kolorowe neony, światła i tłumy klientów
Zobaczył tygrysa pod domem. Przerażające nagranie z Chin
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Ōkunoshima. Tajemnicza wyspa królików z mroczną przeszłością
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić