Niemałą rozpoznawalność Jackowi Kurskiemu przyniosło pełnienie funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Z pracą w mediach był on związany już od lat 90. Początkowo publikował materiały w niezależnej i prawicowej prasie. Jego teksty pojawiały się m.in. w "Tygodniku Gdańskim" i "Tygodniku Solidarność".
Poza tym współpracował z agencją DPA. Spełniał się też jako gdański korespondent BBC.
W TVP po raz pierwszy pojawił się w 1991 roku. Zajmował się takimi programami jak "Sprawa dla reportera" oraz "Refleks". Śmiało można generalnie stwierdzić, że lwia część kariery Jacka Kurskiego jest związana z dziennikarstwem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
On jednak wcale nie ma takiego wykształcenia. Kurski ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Następnie natomiast wybrał się na studia - kształcił się na Wydziale Ekonomicznym na Uniwersytecie Gdańskim.
Kierunek, na który uczęszczał, to "handel zagraniczny". Jacek Kurski ukończył te studia z tytułem magistra.
Jacek Kurski podjął pracę zgodną z wykształceniem
Po odwołaniu z fotela prezesa TVP Jacek Kurski został przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego. Za pośrednictwem Twittera podkreślał wówczas, że ta funkcja jest zgodna z jego ekonomicznym wykształceniem.
Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się - pisał.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.