Według zestawienia stewardesa zarabia w naszym kraju średnio 6700 zł brutto (4897 zł netto). 25 proc. najgorzej wynagradzanych stewardes w lotnictwie pasażerskim zarabia poniżej 5 790 PLN brutto. Na zarobki powyżej 7 700 PLN brutto może liczyć grupa 25 proc. najlepiej opłacanych stewardes w lotnictwie pasażerskim.
W tym zawodzie można też liczyć na pewne benefity. Respondenci zestawienia wskazali przede wszystkim na szkolenia i kursy zawodowe, zniżki na firmowe produkty oraz usługi a także elastyczny czas pracy.
Od czego zależy wysokość pensji stewardessy?
Jak możemy przeczytać w badaniu - pensje różnią się w zależności od stażu pracy i wykształcenia pracownika, wielkości firmy w jakiej pracuje, oraz województwa w którym pracuje.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Statystycznie w tej pracy 65 proc. pracowników stanowią kobiety a 35 proc. mężczyźni.
Czytaj także: Stewardesa miała dość zachowania pasażerki. Internauci są zdegustowani. "Myślała, że jest jej służącą?"
Przy tej okazji warto wspomnieć o tym, jakie są obowiązki stewardesy w lotnictwie pasażerskim. Przede wszystkim, o czym wszyscy wiemy, obsługuje ona bądź on pasażerów podczas lotu samolotem. Do tego przygotowuje sam samolot na przyjęcie podróżnych. W scenariuszu, z jakim nikt z nas nie chciałby uczestniczyć, odpowiada za sprawne przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej.
Praca stewardesy i stewarda - czy warto?
Z pewnością w tej pracy ciężko jest mówić o jakimkolwiek czasie na życie prywatne. Grafik jest chaosem i ciągle się zmienia. Do tego trzeba być gotowym na przemieszczanie się w różne miejsca, o różnym klimacie i różnych strefach czasowych.
Na koniec - praca z pasażerami. Wielu z nas kojarzy stewardesy jako miłe i zawsze uśmiechnięte osoby. Jednak często w swojej pracy stykają się one z trudnymi pasażerami, którzy stwarzają problemy, awanturują się, bałaganią i je obrażają.
Waszym zdaniem taka praca jest warta takiego wynagrodzenia?
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.