Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

W sklepie schowali konserwy. Do tego posuwają się ludzie

183

Plaga kradzieży podstawowych produktów spożywczych w polskich sklepach rośnie w zastraszającym tempie. Właściciele mniejszych sklepów decydują się coraz więcej produktów przenosić za ladę. - Olej, wędliny, sery: łupem złodziei pada wszystko, co znacznie podrożało - mówi właścicielka sklepu.

W sklepie schowali konserwy. Do tego posuwają się ludzie
Zdjęcie podglądowe. (Twitter)

"Z powodu kradzieży większa ilość asortymentu konserw >>Krakus<< za ladą" - taką karteczkę można zobaczyć w jednym ze sklepów w Koszalinie. Jak podaje "Dziennik Bałtycki" na sklepowej półce znajdziemy tylko tańsze konserwy. Jeżeli chcemy kupić te droższe trzeba udać się do sprzedawcy.

- Cóż, kusiły złodziei... - tłumaczy pracownica sklepu, cyt. przez "Dziennik Bałtycki"

Najpierw poprosiliśmy, żeby przy kasie ludzie nie pakowali zakupów do swoich plecaków i toreb, bo okazywało się, że sprytnie wykorzystują ruch między ich koszykiem, a kasą. Ale to okazało się za mało – mówią sprzedawczynie jednego ze sklepów ("Dziennik Bałtycki").

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Na pewno zbiedniejemy". Bolesna prognoza dotycząca płac Polaków

Kradną ser, wędliny olej

Właścicielka jednego z małych pomorskich sklepów zauważyła, że plaga kradzieży zaczęła się od kiedy ceny zaczęły drastycznie rosnąć w sklepach.

Kiedy ceny zaczęły rosnąć w szalonym tempie, również masło przeniosłam za ladę. Nie stać mnie na dodatkowego pracownika, który będzie pilnować towaru na półkach samoobsługowych, a kradzieży jest coraz więcej. Kradzieże to teraz plaga. Olej, wędliny, sery: łupem złodziei pada wszystko, co znacznie podrożało - mówi kobieta.

Nie wszystkie kradzieże są zgłaszane na policję, jednak według policyjnych statystyk liczba kradzieży w małych sklepach wzrosła w 2022 roku o niemal 25 proc. w stosunku do poprzedniego roku.

W dużych sklepach kradzieże zwiększyły się o ponad 20 proc. W 2022 r. stwierdzono 32,8 tys. przestępstw kradzieży w sklepach.

Ekspert rynku detalicznego i dyrektor zarządzający Grupą SkipWish, Maciej Tygielski przyznaje, że sieci handlowe niechętnie przyznają, że są okradane.

- Nie chcą kusić do kradzieży i pokazywać, że nie panują nad sytuacją. W branży szacuje się, że na tzw. gorącym uczynku udaje się złapać jedynie ok. 10-15 proc. złodziei - mówi Maciej Tygielski ("Dziennik Bałtycki").

Stale kontrolujemy to, co dzieje się w sklepie. Kamery są, ale nie wszystko da się dojrzeć, wystarczy, że ekspedientka schyli się lub pójdzie po jakiś towar i to są momenty, na które czeka złodziej. Mamy głównie stałych klientów, jeśli ktoś wchodzi obcy staramy się go obserwować. Giną jakieś owoce, batoniki, czy soki - tłumaczy jedna z właścicielek sklepu.
Autor: ESO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Tajemnicze symbole na drzewach w Skandynawii. Kryją mroczną przeszłość
Rosjanie pokazali cel ataku jądrowego w Polsce. Gen. Polko: Sieją strach
Kłopoty byłego reprezentanta Polski. Został zatrzymany przez CBA
Patent na zamrożone szyby w aucie. Zapomnij o skrobaniu
Nie żyje Jaromir Netzel. Był znanym adwokatem i prezesem PZU
Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze. Wystarczy śrubokręt
Medytowali ze zwłokami, by zyskać supermoce. Policja odkryła 12 ciał
TVN odwoła się od kary KRRiT. "To godzi w wolność słowa"
Leśnicy przeszukują lasy. Chodzi o groźne szkodniki
Jak zrobić czarny czosnek? Przepis na niezwykły dodatek do dań
Tak odstraszysz gołębie z balkonu. Prosty i skuteczny sposób
Uderzyła w Ukrainę. Miasto zaatakowane międzykontynentalną rakietą balistyczną
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić