Udając się na stację paliw, trzeba być gotowym na spory wydatek. "6,33 zł/l oraz 6,27 zł/l to aktualny średni krajowy poziom cen oleju napędowego i benzyny Pb95. W skali tygodnia benzyna podrożała średnio 16 gr./l natomiast diesel 14 gr./l" - przekazali analitycy Refleksu.
Średnia krajowa cena benzyny Pb95 i diesla na koniec aktualnego tygodnia może wzrosnąć nawet do 6,50-6,60 zł/l. Niestety, kolejne podwyżki są praktycznie pewne.
Te siedem złotych nam zamajaczy, jest realne w perspektywie liczonej w kilku tygodniach - powiedział RadioZET.pl dr Jakub Bogucki, analityk e-petrol.pl.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Media, reklama, zakupy - Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś.
O to, czy ceny paliw będą rosły, zapytany został również wiceminister finansów Artur Soboń. - Jest to prawdopodobne w najbliższych dniach, biorąc pod uwagę czynniki. Nie dlatego, że jest po wyborach - powiedział w internetowej części programu "Gość Radia ZET".
Artur Soboń o cenach paliw
Wiceminister finansów Artur Soboń zaznaczył również, że ceny paliw uzależnione są od trzech czynników.
Cen ropy (nie są dziś niskie), od podatków (te się nie zmieniają), od kursu i wartości złotego. Wreszcie od marży - kontynuował.
Soboń spostrzegł również, że "to, że ceny paliw przy dystrybutorze potrafią się w jedną czy drugą stronę zmieniać z tygodnia na tydzień, nie jest niczym nadzwyczajnym".
Został również zapytany o to, czy obniżka cen miała pomóc PiS wygrać wybory.
Moim zdaniem nie był to manewr wyborczy. Na pewno nie jest to kwestia, która by rozstrzygała w wyborach. Bez żartów - podsumował.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.