Dotychczasowy rząd chciałby, żeby 24 grudnia sklepy były zamknięte. W zamian proponowane jest wprowadzenie niedzieli handlowej w dniu 10 grudnia.
Wówczas robienie zakupów byłoby możliwe tylko do godz. 14:00. Wszystko dlatego, że właśnie do tej godziny miała być ograniczona sprzedaż 24 grudnia.
Rozwiązanie to jest uzasadnione szczególnym czasem, jakim jest Boże Narodzenie oraz spotkaniami rodzinnymi Polaków - przekazała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, informując o przyjęciu wczoraj (14 listopada) przez rząd nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W momencie podejmowania decyzji projekt nie był jednak udostępniony na stronach Rządowego Centrum Legislacji, na co uwagę zwraca serwis gospodarka.dziennik.pl.
Zakaz handlu. Co przewidują obecne przepisy?
A co mówią aktualne przepisy? Regulacje w zakresie dopuszczania handlu są jasne:
Obecnie przepisy przewidują, że sklepy mogą być otwarte w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy oraz dwie przed pierwszym dniem Bożego Narodzenia - w tym roku są to 17 i 24 grudnia - spostrzega wspomniany serwis.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.