To prawdziwa gratka dla wielbicieli militariów i wojskowego stylu. Mowa o Agencji Mienia Wojskowego (AMW), która zarządza sprzedażą różnorodnych produktów poprzez swój sklep internetowy oraz sklepy stacjonarne - ich lista i adresy są dostępne na stronie AMW.
Co warto o nas wiedzieć? Na pewno to, że duża część rzeczy, które znajdują się w naszej ofercie nigdy nie była używana, a swój pobyt w koszarach ograniczyła tylko do wojskowych magazynów. Część z nich miała wprawdzie okazję sprawdzić się podczas swojej służby w armii, ale wciąż jest w bardzo dobrym stanie i z powodzeniem posłuży jeszcze niejeden raz - czytamy na stronie sklepu AMW.
Oferta jest dynamiczna i regularnie aktualizowana, a zainteresowanie coraz większe. Z informacji przekazanych przez AMW dowiadujemy się, że sklep odnotował blisko dwukrotny wzrost zamówień w sklepie internetowym na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy. Przemawiają za tym atrakcyjne ceny i liczne akcje promocyjne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Co ludzie najchętniej kupują poprzez sklep internetowy AMW?
Poniżej lista TOP 15 najczęściej kupowanych produktów - przygotowana na podstawie raportu ze sprzedaży za I kw. br. Zaznaczyć należy, że pierwsze trzy pozycje z tej listy to produkty, gdzie została zastosowana obniżka ceny (do 50%) - podaje AMW.
- torba na wyposażenie brezentowa – ponad 2100 szt.;
- komplet dresów (bluza + spodnie) – ponad 800 szt.;
- torba na wyposażenie brezentowa z szelkami – ponad 700 szt.;
- spodek szklany – 450 szt.;
- szelki do oporządzenia – 400 szt.;
- zestaw przyborów do konserwacji obuwia – ponad 370 szt.;
- nici koloru khaki 25 m – ponad 300 szt.;
- mundur polowy wz. 93 – ponad 300 szt.;
- omasztowanie do peleryny namiot – ponad 200 szt.;
- wiatrówka oficerska WZ 109/MON – ponad 200 szt.
Co ludzie najchętniej kupują na przetargach w AMW?
Poniżej asortyment, który cieszy się największą popularnością na przetargach:
- samochody osobowo-terenowe;
- samochody ciężarowo-terenowe dużej ładowności;
- pojazdy specjalne: cysterny paliwa, wywrotki, dźwigi i żurawie samochodowe;
- przyczepy transportowe;
- cysterny i zbiorniki paliwa i na wodę na przyczepach;
- ciągniki i sprzęt rolniczy;
- sprzęt inżynieryjny: spycharki, ładowarki, koparki;
- elektryczne źródła zasilania: o napięciu wyjściowym 3x380V, częstotliwości 50Hz;
- sprzęt warsztatowy: obrabiarki, frezarki, sprężarki, maszyny do obróbki drewna;
- złom stalowy, żeliwny, kolorowy;
- samochody osobowe.
Ich auta to prawdziwy hit
Jak widać, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się samochody. Rocznie organizowanych jest kilkadziesiąt przetargów, a nabywcy znajdują się zazwyczaj już na pierwszych tego typu wydarzeniach.
AMW organizuje około 80 przetargów rocznie na mienie ruchome niekoncesjonowane. Tempo zagospodarowania mienia jest różne i zależny m.in. od ceny, stanu technicznego (rzeczy, pojazdów, maszyn i sprzętu) oraz zainteresowania danym asortymentem. Zazwyczaj już w pierwszym przetargu znajdują się nabywcy, rzadziej w drugim i kolejnym co uzależnione jest od stanu technicznego pojazdu - podaje AMW
Co zrobić, aby wziąć udział w przetargach?
Zbędne wojsku pojazdy, maszyny, sprzęt czy wyposażenie można kupić na przetargach organizowanych przez Oddziały Regionalne AMW. Warunkiem udziału jest terminowa wpłata wadium (kwoty zabezpieczającej wykonanie warunków przetargu) na wybraną pozycję - a w przypadku przetargu ofertowego – złożenie oferty zgodnie z wymogami podanymi w ogłoszeniu. Ogłoszenia o przetargach publikowane są na stronie www.amw.com.pl w zakładce: "Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Przetargi" - podaje AMW.
Najbliższe przetargi odbędą się 10 maja w Gdyni i w Zielonej Górze oraz 21 maja w Warszawie. Wśród ofert m.in.: Mercedes 290 GD, Opel F7 VIVARO, Volvo S40, Honker 2000, Ford Ranger XLT czy STAR-200.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.