Ostatnio otwarto 417 km odcinka kolejowego w Laosie. Według blogera Marka Smitha ma to ogromne znaczenie w wymiarze globalnym. Łączy dwa kontynenty - Europę i Azję.
Dzięki temu Portugalia została w jakiś sposób "połączona" z Singapurem. Chodzi o trasę kolejową, która stała się najdłuższą na świecie - liczy 18 tys. 700 km.
Zalety nowego rozwiązania
Kolej na swojej trasie ma aż 13 krajów: Portugalię, Hiszpanię, Francję Niemcy, Polskę, Białoruś, Rosję, Mongolię, Chiny, Laos, Tajlandię, Malezję i Singapur.
Szacuje się, że taka trasa zajęłaby około 3 tygodni. Oczywiście jeśli turystom udałoby się najpierw dostać wszystkie potrzebne wizy.
Koszty takiej podróży jednak są niemałe. Wycieczka na trasie Villa Real de Santo Antonio-Singapur w jedną stronę w najtańszym wariancie wyniósłby ok. 1,2 tys. euro, czyli 5,5 tys. zł. Jest to opcja bez wyżywienia. Loty są zdecydowanie tańsze - z Lizbony do Singapuru w dwie strony można będzie w przyszłe lato polecieć za 3 tys.złotych (jest to oferta na grudzień 2021).
Jest jeszcze jedno "ale". Obecnie połączenia międzynarodowe Paryż — Moskwa i Moskwa — Pekin są wyłączone z uwagi na restrykcje związane z COVID-19, co wyklucza "pełną" podróż. Po pandemii jednak najprawdopodobniej się to zmieni.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.