Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Zapłaciła banknotem 100 zł za kebaby. Czekała na resztę. "Oniemiałam"

610

Ceny za żywność wciąż skaczą w górę. Dosadnie przekonała się o tym czytelniczka "Faktu". Kobieta poszła do osiedlowego baru po kebaby dla trzyosobowej rodziny. Kiedy dostała rachunek, to aż przetarła oczy ze zdumienia. "Podałam stówę i czekałam na resztę. Oniemiałam, gdy ją zobaczyłam" - powiedziała tabloidowi.

Zapłaciła banknotem 100 zł za kebaby. Czekała na resztę. "Oniemiałam"
Szok! Tyle zapłaciła za trzy kebaby. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

Jak podaje "Fakt", piętnaście lat temu za jednego kebaba płaciło się średnio 6 złotych. Wraz z upływem czasu, niestety ceny za to szybkie i smaczne danie drastycznie skoczyły do góry. Wiadomo, ile teraz trzeba wydać. Będziecie w szoku! Ta kwota robi wrażenie.

Zamówiła trzy kebaby. Na widok rachunku aż zaniemówiła

Inflacja nie odpuszcza, czego na własnej skórze doświadczyła niedawno pani Karolina, mieszkanka kujawsko-pomorskiego. Kobieta myślała, że kupi tani i szybki obiad dla najbliższych. Srogo się jednak rozczarowała.

Wzięłam trzy rzeczy na wynos. Gdy wróciłam do domu, nastoletni syn wyjął z siatki paragon i stwierdził: mama, przecież to nadaje się do "Faktu" — opowiadała dziennikowi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mięsne danie prosto z Bałkanów. Przepis na ćevapčići

Co ciekawe, czytelniczka wybrała się do zwykłego osiedlowego baru, a nie luksusowej restauracji. Dla siebie zamówiła mięso z warzywami na talerzu, dla męża kebaba rollo (mięso w placku), a dla syna kebaba w bułce.

Odebrałam siatkę i podałam za nią stuzłotowy banknot. Gdy odebrałam resztę, oniemiałam. To było tylko 18 zł - mówiła zszokowana.

Pani Karolina chwyciła za telefon i zrobiła zdjęcia paragonu grozy, na którym widniało 82 złote do zapłaty, a następnie wysłała je do redakcji "Faktu".

"Wyjaśnijmy, że kebab w bułce był po 28 zł. Jeszcze więcej, bo 29 zł kosztowało mięso na talerzu ze skromną ilością warzyw. Za średniej wielkości rollo trzeba zapłacić 22 zł" - zaznaczał tabloid. Za zapakowanie jedzenia na wynos klientka musiała wydać dodatkowe 3 złote.

Autor: PŁA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Tragiczny wypadek w Tatrach. Turysta zginął po upadku z wysokości
Mieszkali w namiocie w Łodzi. Kobieta jest w ósmym miesiącu ciąży
Tu matka Madzi z Sosnowca odsiaduje karę więzienia. Takie warunki ma Katarzyna W.
Zaskakujący finał poszukiwań 71-latka. Znaleźli go w lodowatej rzece
Pożar domu w Boruszowicach. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili
Bytom. Mężczyzna i pięć nastolatek zatrzymani na ogródkach działkowych
Wjechał w armatkę śnieżną w Krynicy-Zdroju. 13-latek nie żyje
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić