pogoda
Warszawa
11°

Zapytali Polaków, ile płacą za chleb. Odpowiedzi zaskakują. "12 zł od bochenka"

59

Drożyzna szaleje w najlepsze. Inflacja wielu osobom daje się we znaki, a od widoku wysokich cen za podstawowe produkty może rozboleć głowa. Ile ludzie są w stanie zapłacić za chleb? Odpowiedzi internautów zaskakują. Niektórzy wydają nawet 12 czy 15 złotych za jeden bochenek.

Zapytali Polaków, ile płacą za chleb. Odpowiedzi zaskakują. "12 zł od bochenka"
Padło pytanie o cenę chleba. Odpowiedzi zaskakują. "12 zł od bochenka" (Pixabay)

Za ile kupiliście ostatnio bochenek chleba? - takie pytanie padło na facebookowym fanpage'u bloga kulinarnego "Pyszności". Na stronie pojawiają się różnorodne przepisy i ciekawostki na temat gotowania czy produktów spożywczych.

Tym razem autorzy strony postanowili zapytać obserwatorów o to, ile zapłacili w ostatnim czasie za bochenek chleba. Internauci napisali mnóstwo komentarzy dzieląc się swoimi doświadczeniami. Pod postem pojawiła się lawina cen. Ile Polacy płacą za jeden bochenek?

Zależy jaki. Zwykły pszenny 5 zł, troszkę większy z makiem i sezamem za 8 zł, żytni ze słonecznikiem 8 zł. Kupujemy chleb w piekarni - pisze jedna z pań.

Okazuje się, że wiele osób stawia przede wszystkim na jakość pieczywa. Wolą zapłacić za nie więcej, niż kupować chleb z sieciówki takiej jak Lidl czy Biedronka, gdzie ceny wydają się najbardziej przystępne (2-4 zł). Inni pieką własne bochenki, by zaoszczędzić, a przede wszystkim "wiedzieć, co się je".

Większość internautów przyznała, że za chleb płaci ok. 10-12 złotych. Zdarzają się też ci, którzy za duży bochenek wydają nawet 15 zł. Jest to w większości chleb na zakwasie, zazwyczaj z piekarni. "Kupuję chleb za 12 zł od bochenka. Bułki i inne rzeczy wypiekam całkowicie sama" - pisze jedna z komentujących.

"Dobry chleb będzie rarytasem"

Jak piszą internauci, za dobry chleb trzeba też sporo zapłacić. Wielu traktuje go jako "rarytas", na który jest w stanie wydać niemało. "Wczoraj kupiłam w piekarni malusi chleb razowy, pół małego zwykłego i chałkę, zapłaciłam 17.15 zł. Jak ktoś jada kanapki na śniadanie i kolację i dzieciom do szkoły to 500 zł miesięcznie za mało. Dobry chleb będzie rarytasem" - relacjonuje internautka.

U nas co sklep to inna cena, jest od 3.50 zł do 4.60 zł. W zależności jeszcze w jakim supermarkecie. Np. w piekarni kosztuje 3.90 zł, a z tej samej piekarni w stokrotce kosztuje 3.42 zł - czytamy.

Są też głosy, mówiące o tym, że na chleb nie ma co wydawać fortuny. Komentujący zdradzili, że kupują tanie bochenki, których cena to 1,99 zł w porywach do 2,50 zł. Patrząc jednak na poniższe paragony, dobre pieczywo do najtańszych nie należy...

Paragon jednej z internautek
Paragon jednej z internautek (Facebook, Pyszności)
Chleb z ceną, zdjęcie jednej z internautek
Chleb z ceną, zdjęcie jednej z internautek (Facebook, Pyszności)
Zobacz także: Domowy chleb żytni. Sposób na tańszą i zdrowszą alternatywę dla sklepowej drożyzny
NA ŻYWO
Autor: WIP
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
600 dni nielegalnego pobytu. Zatrzymali cudzoziemców, podali narodowości
Młody mężczyzna spłonął w samochodzie na stacji. Dramat w Nieborowie
Rozwód dwa dni po ślubie. Opisał, co zrobiła żona
Poszukiwania amerykańskich żołnierzy trwają. Polska dołączyła do akcji
W Bangkoku zatrzęsła się ziemia. Magnituda 7,3
Zamachnął się i rzucił. Sceny na przejściu
Znęcała się nad kotem. Na sierści znaleziono stary klej
Amerykanie i Kanadyjczycy o połączeniu. Zaskakujące wyniki sondażu
Nie żyje Paweł Kujawa. Były piłkarz Widzewa Łódź miał zaledwie 28 lat
Burmistrz usunął z urzędu automaty do kawy. Podał powód
Spopielarnia zwłok w środku osiedla. Mieszkańcy nie kryją oburzenia
Stanie przed sądem. Decyzja policji po głośnym nagraniu z Kielc
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić