Złożyłeś taki wniosek? O jednym musisz pamiętać. Inaczej termin przepadnie

2

Chcąc uzyskać świadczenie wspierające, należy złożyć wniosek do WZON o ustalenie poziomu potrzeby wsparcia. Ci, którzy robią to przez internet, powinni uważnie śledzić swoją skrzynkę mailową. Właśnie tam pojawiają się bowiem wiadomości o terminach komisji. Jeżeli ktoś przegapi taką informację, poczeka dłużej.

Złożyłeś taki wniosek? O jednym musisz pamiętać. Inaczej termin przepadnie
Ci, którzy wypisali się z Pracowniczych Planów Kapitałowych, stracą pieniądze (Pixabay, Alicja)

Do wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności (WZON) w Bydgoszczy złożono już blisko 11 500 wniosków o wydanie decyzji ustalającej potrzeby wsparcia. To pierwszy etap w procedurze ubiegania się o świadczenie wspierające. "Gazeta Pomorska" ujawnia, że dziennie wpływa od 80 do 100 wniosków. Ponad 3000 z nich złożono elektronicznie.

Co do zasady, jeśli wniosek został złożony elektronicznie, to również tą drogą wysyłamy informację o terminie komisji. Niestety, wielu mieszkańców regionu nie zajrzało do maila, nie stawiło się na komisji i teraz muszą czekać na wyznaczenie nowego terminu. Tymczasem średni czas oczekiwania na komisję w regionie wynosi 4 miesiące - przekazał Paweł Bednarski, przewodniczący Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Bydgoszczy, cytowany przez "Pomorską".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Goździalska o ustawkach z paparazzi i związku na odległość: "Wynagradzam mu..."

Jeżeli ktoś składa wniosek elektronicznie, powinien więc skrupulatnie śledzić pocztę elektroniczną. Dotyczy to oczywiście nie tylko Bydgoszczy, ale również innych polskich miejscowości.

Wnioski do WZON bywają niekompletne

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na to, czy składany wniosek jest kompletny. Niestety, niektórzy zapominają o bardzo ważnych kwestiach.

Wykonaliśmy już 3451 analiz formalno-prawnych złożonych wniosków. Wysłaliśmy 906 wezwań do uzupełnienia braków formalnych. Najczęściej brakowało orzeczenia o niepełnosprawności, upoważnienia czy podpisu - podsumowuje Bednarski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić