W świecie filmu, teatru i telewizji Edward Żentara zaistniał już jako młody człowiek. Choć z powodzeniem grywał na dużym i małym ekranie, to zawsze najważniejszy był dla niego teatr. Z czasem jego zasługi przyniosły mu duży sukces zawodowy, bo w 2004 r. otrzymał posadę dyrektora artystycznego w koszalińskim Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. W latach 2008-2011 był dyrektorem Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Żentara wzbudzał jednak duże kontrowersje. Aktorzy skarżyli się na dobór repertuaru i na to, że dyrektor wybierał dla siebie role w wystawianych sztukach. Nie podobało się również faworyzowanie młodszej o 30 lat kochanki.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ta relacja była zresztą dla aktora bardzo toksyczna. Miał ciągłe obawy, że dziewczyna go zdradza. Dodatkowo cierpiał z powodu rozstania z żoną. Odsuwał się od znajomych. Pocieszeniem był dla niego alkohol. A to nie było dobre połączenie, bo Żentara zmagał się z depresją, brał leki psychotropowe.
Nie jestem pogodzony ze sobą. Jestem świadomy swojej niedoskonałości i z tym walczę. Fizycznie jestem silny, a psychicznie, niestety, słaby - mówił Żentara w jednym z ostatnich wywiadów.
Żentara targnął się na swoje życie 25 maja 2011 r. w swoim tarnowskim mieszkaniu. Odebrał sobie życie w sposób bardzo bolesny, poprzez podcięcie żył podudzia. Ciało aktora znaleziono w wannie. Niestety, mimo prób reanimacji nie udało się go uratować. Miał 55 lat.
Aktor znany m.in. z "Siekierezady" czy "Ekstradycji", spoczął na cmentarzu komunalnym w rodzinnym Koszalinie. Mimo upływu 12 lat widać, że bliscy Żentary nie przestają opiekować się jego grobem. Można to zobaczyć na poniższym zdjęciu z Instagrama.
GDZIE SZUKAĆ POMOCY?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.