W 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w stolicy zorganizowano tradycyjny koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Wydarzenie to stało się już nieodłączną częścią obchodów 1 sierpnia. W niedzielę widzowie zgromadzili się w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Czytaj także: Na te auta polują złodzieje. Policja ujawnia
Koncert był tłumaczony na język migowy
W wydarzeniu uczestniczyli przede wszystkim powstańcy warszawscy i ich rodziny. Koncert odwiedzili również prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Inni chętni mogli zdobyć darmowe wejściówki na koncert na stronie muzeum — ale ze względu na pandemię liczba miejsc była mocno ograniczona.
Ci, którzy nie trafili na koncert, mogli oglądać emisję na żywo w TVP. Widzowie telewizyjnej "Jedynki" zobaczyli jednak nieco więcej niż inni — wszystko za sprawą tego, że piosenki były w wersji telewizyjnej tłumaczone na język migowy. Jedną z tłumaczek była Małgorzata Limanówka.
Powrót ulubionej tłumaczki
Kobieta zyskała sympatię widzów dokładnie rok temu. Wtedy koncert poświęcony (nie)zakazanym piosenkom po raz pierwszy został wyemitowany z tłumaczeniem na język migowy. Widzowie pokochali Limanówkę za to, w jaki sposób pokazuje koncert na migi.
Zaledwie trzy miesiące później tłumaczka podjęła się kolejnego nietypowego wyzwania — przetłumaczyła z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Limanówka tłumaczyła utwory za pomocą mocno wyrażonej mimiki oraz gestów. Próbowała też tańczyć w rytm piosenek i pokazywać dosłownie to, co tłumaczy, na przykład, fruwanie ptaków czy grę na trąbce.
Czuwaj, wiaro! Pani, która tłumaczy na język migowy, znowu skradła show. Mam nadzieję, że za rok też będzie!
Niezastąpiona, genialna Małgorzata Limanówka jak co roku wzięła w swoje ręce tłumaczenie (nie)zakazanych piosenek!
Jak zawsze klasa sama w sobie!
Ona jest rewelacyjna! - czytamy na Twitterze.
Cały koncert z udziałem tłumaczki na język migowy Małgorzaty Limanówki można obejrzeć w serwisie YouTube.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.