Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Krzysztof Narewski | 

10 ukrytych funkcji telefonu, o których nie mieliście pojęcia. Nauczycie się ich w 3 minuty

56
1/10

Wiadomość na ekranie blokady

Wiadomość na ekranie blokady
(o2.pl)

Wasze telefony mają tyle funkcji, że przez rok czy dwa użytkowania, nie poznacie ich wszystkich. Tymczasem są naprawdę przydatne, np. w chwili, kiedy zgubicie swoje urządzenie. Jeśli macie włączone odblokowywanie ekranu kodem lub wzorem, są raczej małe szanse na odzyskanie urządzenia. Znalazca nie będzie mógł bowiem zadzwonić do nikogo z książki telefonicznej. W niektórych modelach** można jednak ustawić wiadomość, która jest wyświetlana na ekranie blokady. **W przypadku systemu Android wystarczy wejść w ustawienia, ekran blokady i zabezpieczenia, a później informacje i skróty aplikacji. W polu informacje o właścicielu wpisujecie np. "Jeśli znalazłeś ten telefon, zadzwoń pod ten numer:".

2/10

Skradziony, znaleziony

Skradziony, znaleziony
(Cerberus/Play Google)

Zgubienie telefonu to nie jedyna opcja utracenia go. Czasem może go też ktoś zwyczajnie ukraść. Dlatego warto mieć zainstalowaną aplikację, która pomoże odzyskać telefon. Jedną z nich jest np. Cerberus. Taka aplikacja robi zdjęcia przednią kamerą, co pozwala uchwycić wygląd przestępcy, włącza mikrofon, a w razie czego może zablokować telefon lub usunąć z niego wszystkie dane. Policji z kolei przyda się pozycja GPS, dzięki czemu szybko uda się zlokalizować złodzieja.

3/10

Ukryte menu

Ukryte menu
(o2.pl)

Użytkownicy niektórych marek telefonów mogą skorzystać ze specjalnego menu, które dokładnie pokaże czy urządzenie jest sprawne. W przypadku Samsungów wystarczy wpisać w oknie wybierania numeru #0#. Wtedy wejdziecie w menu, gdzie będziecie mogli sprawdzić czy w pełni sprawne są ekran, głośniki, aparaty, czujniki czy warstwa dotykowa. Warto pamiętać o tym menu podczas kupowania używanego telefonu.

4/10

Lampa UV

Zobacz także: Lampa UV
5/10

Telefon jako monitoring

Telefon jako monitoring
(Alfred/Play Google)

Istnieje duża szansa, że gdzieś w szufladzie zalega wam jakiś stary telefon, który wciąż działa. Możecie na nim zainstalować aplikację zamieniającą go w kamerę do monitoringu. *Włóżcie kartę sim lub podłączcie go do wifi *i ustawcie wysyłanie zdjęć do was, jeśli tylko telefon wykryje jakiś ruch w kadrze. Taki monitoring w zupełności wystarczy do amatorskich rozwiązań.

6/10

Mało pamięci? To nic!

Mało pamięci? To nic!
(Dropbox/Play Google)

Jeśli zaczyna wam brakować megabajtów, rozważcie podłączenie się do jakiejś chmury. Jedną z popularnych propozycji jest Dropbox. Wrzucicie tam wszystkie swoje zdjęcia, filmy czy dokumenty i cały czas będziecie mieli do nich dostęp – pod warunkiem, że macie zasięg. Dodatkowy plus jest taki, że dzięki takiej aplikacji szybko udostępnicie swoje zasoby znajomym.

7/10

Menu dla developerów

Menu dla developerów
(o2.pl)

Jeśli myślicie, że wasz telefon i tak ma dużo funkcji, jesteście w błędzie. Wystarczy włączyć menu dla developerów. W niektórych telefonach wystarczy wejść w ustawienia, następnie informacje o urządzeniu, a potem kilkukrotnie nacisnąć na numer kompilacji. Od teraz w ustawieniach macie pozycję opcje programistyczne. Tam możecie ustawić np. czas trwania animacji odtwarzanych przez system choćby w czasie przełączania aplikacji. To może bezpośrednio przełożyć się na szybsze działanie telefonu. Uważajcie jednak z nadmiernym przestawianiem tam opcji. Niektóre powodują naprawdę duże zmiany w działaniu urządzenia.

8/10

Telefon jako kamera samochodowa

Zobacz także: Telefon jako kamera samochodowa
9/10

Poziomica

Poziomica
(Poziomica/Play Google)

Jeśli nie macie pod ręką poziomicy, ale musicie coś szybko powiesić, zawsze możecie skorzystać z aplikacji, która zastąpi to narzędzie. Przed użyciem postawcie telefon na podłodze i skalibrujcie go. Potem można już mierzyć. Pamiętajcie jednak, że nic nie zastąpi prawdziwej poziomicy. Tej w telefonie używajcie tylko w ostateczności.

10/10

Inne kolory

Inne kolory
(o2.pl)

Jeśli chcecie poeksperymentować, zawsze możecie zmienić kolorystykę swojego telefonu. Wystarczy wejść w aktywowane opcje programisty i odnaleźć pozycję symuluj przestrzeń barw. Możecie np. wybrać, żeby cały ekran był monochromatyczny. To przełoży się też na dłuższe działanie na baterii.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 21.11.2024 – losowania Lotto, Lotto Plus, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nakaz aresztowania Netanjahu. "Istotny krok w kierunku sprawiedliwości"
Zmasowane ataki Izraela na Liban. Ponad 47 zabitych
Wrocławski McDonald's podbija sieć. Kolorowe neony, światła i tłumy klientów
Zobaczył tygrysa pod domem. Przerażające nagranie z Chin
Ukraiński recydywista w Sopocie. Pokazał policjantom fałszywe prawo jazdy
Trzaskowski: Na spotkania w prekampanii jeżdżę prywatnym samochodem, urlopu nie planuję
Wypadek na roli. Nogę mężczyzny wciągnęła maszyna
PiS ogłosi swojego kandydata na prezydenta. Wiadomo już gdzie
Skrajnie osłabiony senior w Gdańsku. Jej reakcja uratowała życie 71-latka
Ōkunoshima. Tajemnicza wyspa królików z mroczną przeszłością
Estonia. Tysiące niewybuchów na poligonie wojsk NATO
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić