Seks jest od lat przedmiotem wielu badań. Wiemy o nim coraz więcej, ale wciąż natrafiamy na nowe fakty. Poznajcie kilka z nich. Niektóre pomogą wam być jeszcze lepszymi w łóżku!
Orgazm, a kreatywność
Jak podaje serwis time.com, orgazmy u kobiet sprawiają, że stają się bardziej pewne siebie, produktywne i kreatywne. Co najlepsze jest to zamknięte koło. Im kobiety pewniejsze siebie, produktywne i kreatywne, tym orgazmy są silniejsze.
Seks w szpilkach
Bardzo atrakcyjny i przyjemny (szczególnie dla panów), ale nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Osiągnięcie w nich orgazmu jest trudniejsze. Do tego może być słabszy. Wszystko przez to, że obcasy powodują skurcz dna miednicy. To sprawia problem podczas zginania jej w czasie orgazmu.
Kto uprawia najwięcej seksu?
Z badań firmy Durex wynika, że najwięcej seksu uprawiają Grecy. Na drugim miejscu wylądowała Brazylia. Trzecie to ex-aequo Polska i Rosja. Jak widać, zupełnie nie mamy się czego wstydzić.
Delfini seks
Myślicie, że tylko ludzie uprawiają seks tylko dla przyjemności, a zwierzęta tylko w celach reprodukcyjnych? Jesteście w błędzie! Seks jako rozrywkę traktują też delfiny.
Dynia jako afrodyzjak
Zdaniem naukowców ze Smell and Taste Treatment and Research Center w Chicago, facetów nakręca zapach dyni. Zwiększa przepływ krwi do penisa i działa jak afrodyzjak.
Całowanie? A fe!
Całowanie jest niezwykle przyjemne, ale trudno nazwać je higieniczną czynnością. W ciągu zaledwie 10-sekundowego, głębokiego pocałunku, wymieniamy z partnerem lub partnerką ok. 80 mln bakterii. Czy to odwiedzie was od całowania? Chyba raczej nie!
Nawodnienie
Nasze ciało jest zrobione w 60 proc. z wody. To zatem nie przypadek, że nawodnienie jest istotne w czasie seksu. Dzięki niemu wasze orgazmy będą jeszcze lepsze. Dobrze zatem dużo pić.
Podczas brutalnego seksu wstępuje w ciebie zwierzę
W zasadzie nie ma się czemu dziwić. Robią tak też… szympanse. Samce są niezwykle brutalne w czasie seksu. Nie są to jednak jakieś niegroźne igraszki. Samice po wszystkim są mocno poobijane. Często nawet do krwi - twierdzi Anne Pusey, antropolog ewolucyjna z Duke University.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.