Krajobrazy jak nie z tej Ziemi. Zobacz 9 miejsc rodem z kosmosu
Jest to czynny wulkan, którego czubek znajduje się 2329 metrów n.p.m. Krater ma średnicę 700 metrów. Ostatnia erupcja miała miejsce w 2004 roku i kosztowała życie dwóch osób. Wysokość oraz to, że wulkan wydziela dużą ilość gazów, sprawiają, że między wzniesieniami pojawia się mgła. Krajobraz zapiera dech w piersiach i kojarzy się z pejzażem z innej planety.
Gejzer Fly, Hualapai Valley, Nevada, USA
Gejzer powstał przez przypadek. W 1964 roku ludzie w poszukiwaniu wody wykonali odwiert. Ta zaczęła się wydobywać, a że była bogata w minerały, stworzyła kosmicznie wyglądające struktury.
Jökulsárlón, Park Narodowy Vatnajökull , Islandia
Zapierający dech w piersiach lodowiec, wygląda jakby znajdować się na innej planecie. Jest to największy park narodowy w Europie, zajmujący 12% terytorium kraju. Grubość lodowca w niektórych miejscach sięga nawet kilometra.
Park Narodowy Namib-Naukluft, Namibia
Rezerwat zamieszkuje wiele wyjątkowych zwierząt, takie jak szakale, antylopy czy górskie zebry. Można tu także spotkać jaszczurki czy pająki. Ze względu na zróżnicowanie, park wygląda jak powierzchnia innej planety.
Park Narodowy Lençóis Maranhenses, Brazylia
Podczas pory deszczowej wydmy wypełniają się wodą, tworzą niespotykane nigdzie indziej leje. Park zajmuje przestrzeń 1550 kilometrów kw.
Salar de Uyuni, Boliwia
To największe solnisko śiwata i zarazem najbardziej płaska powierzchnia na naszym globie. Jest pozostałością po wyschniętym słonym jeziorze. Solnisko zajmuje powierzchnię 10 500 kilometrów kw. i jest położone na wysokości 3600 metrów n.p.m.
Jezioro Natron, Monduli, Tanzania
Przez wysokie temperatury, dochodzące nawet do 70 stopni Celsjusza, oraz wysoki poziom pH środowiska, sięgający nawet 10,5, miejsce to znane jest jako niezwykle nieprzyjazne. Słynie z tworzenia "żywych rzeźb", takich jak na zdjęciu.
Wulingyuan, Hunan, Chiny
Ten rezerwat przyrody został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wspaniałe skalne konstrukcje tworzą niepowtarzalny krajobraz. Zbocza porasta subtropikalna roślinność, a między wierzchołkami płyną wartkie strumienie. To tu kręcono zdjęcia do filmu "Avatar".
Waitomo Glowworm, Wyspa Północna, Nowa Zelandia
Nie jest to kadr z filmu "Avatar". W jaskini kolonię założyły bioluminescencyjne larwy, które wydzielają niebieskawe światło. Dzięki temu sufit jaskini wygląda jak droga mleczna.