Kobiety poświęcają mnóstwo czasu i pieniędzy na pielęgnację skóry, a jednak zupełnie ignorują to, jaki wpływ ma na nią alkohol. A może nie wiedzą? Tak czy inaczej specjalistka od zdrowej skóry, pochodząca z Australii Marie Enna-Cocciolone, dla "Daily Mail" dokładnie opisała co alkohol robi z naszą twarzą. Ekspertka skupiła się na kobietach, ale dajemy głowę, że dotyczy to również facetów.
Odwodnienie i puchnięcie
Najważniejszy efekt alkoholu to odwodnienie skóry. A ponieważ to pierwsza oznaka, że dzieje się z nią coś niedobrego, nie powinno być to ignorowane. Z odwodnieniem łączy się również napuchnięcie twarzy - to dlatego zawsze łatwo poznać, że ostatniej nocy ktoś był na suto zakrapianej imprezie. Jeśli chcesz wyglądać starzej, wystarczy napić się alkoholu.
"Plamy"
Alkohol wywiera duży wpływ na gospodarkę hormonalną. Częste spożywanie napojów wyskokowych - prędzej czy później - doprowadzi do problemów skórnych, których najczęstszym efektem będzie trądzik. Jeśli więc zastanawiasz się, skąd te krosty na twarzy, to właśnie zbyt duża liczba drinków może być tego powodem.
Zaczerwienienia
Czerwone oczy i cała reszta twarzy to częsty widok u osób, które przesadziły z alkoholem. Wywołuje on stan zapalny w naczyniach krwionośnych oka i tkankach skóry, dlatego też już po pierwszym drinku możemy nabrać rumieńców, a po całonocnym piciu będziemy wyglądać jak podczas ciężkiej choroby. Regularne picie sprawia, że efekty z każdym rokiem będą coraz bardziej widoczne.
Sposoby zapobiegawcze
Najlepszym rozwiązaniem byłaby rezygnacja z alkoholu, ale dla wielu osób to nie wchodzi w grę. Chcąc zabezpieczyć się przed jego negatywnymi skutkami, warto wcześniej się przygotować. Głębokie oczyszczenie skóry, nałożenie maseczki, serum z wysoką zawartością kwasu hialuronowego. Wszystko trzeba potem doprawić nawilżaczem. Następnego dnia pomoże napój bogaty w antyoksydanty, sen i torebki herbaty na spuchnięte oczy.