W Muzeum Początków Warszawskiego - jak podaje PAP - odbyła się uroczystość odsłonięcia znaczka pocztowego emisji "Lech Kaczyński - Prezydent m.st. Warszawy 2002-2005". Do obiegu wprowadzono znaczek z podobizną prof. Lecha Kaczyńskiego, prezydenta Polski w latach 2005-2010 r.
Wizją prezydenta Kaczyńskiego nie było administrowanie miastem. Jego wizją było to, aby stolicę zmieniać. Jak prezydent Warszawy postawił na bezpieczeństwo, zwiększył nakłady na kulturę, oświatę i opiekę społeczną. Był inicjatorem i pomysłodawcą budowy miejsca, w którym się obecnie znajdujemy - Muzeum Powstania Warszawskiego. Rolę edukacyjną pełnią nie tylko muzea, ale także inne instytucje. Taką instytucją jest Poczta Polska - mówił podczas uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Jan Kanthak, cytowany przez PAP.
Wyjaśniał poza tym, że poprzez swoją politykę Poczta Polska nawiązuje zarówno do przeszłości, jak i teraźniejszości. Mówił również, że dla Lecha Kaczyńskiego "bezpieczeństwo Polski, w tym także tarcza antyrakietowa, było kwestią pod podziałami politycznymi".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"To znaczek szczególny"
Później o znaczku Lecha Kaczyńskiego mówił prezes zarządu Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski. - To znaczek szczególny, bo postać i prezydentura prof. Lecha Kaczyńskiego były szczególne. Był pierwszym włodarzem stolicy wybranym w wyborach powszechnych głosami mieszkańców. To właśnie on uruchomił proces szacowania strat wojennych w Warszawie - zauważał (PAP).
Jego prezydentura to prezydentura pamięci, budowania tożsamości narodowej. Tym znaczkiem chcemy oddać hołd dokonaniom prezydenta Lecha Kaczyńskiego - patriocie i mężowi stanu, który nosił Warszawę w swoim sercu - dodawał.
Prezydentem Warszawy Lech Kaczyński został 18 listopada 2002 roku. Tę rolę sprawował przez trzy lata.
Wprowadzony do obiegu znaczek został zaprojektowany przez Andrzeja Gosika. Przedstawia podobiznę Lecha Kaczyńskiego z motywem Zamku Królewskiego w Warszawie. Grafice towarzyszą słowa "Odwaga i wiarygodność - Warszawa czeka na zmiany". Były one hasłem w jego kampanii wyborczej w 2002 roku.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.