Program Dobry Start przewiduje jednorazową wypłatę 300 złotych dla każdego dziecka uczącego się w szkole. Świadczenie to ma służyć pokryciu kosztów związanych z zakupem niezbędnych materiałów szkolnych, takich jak podręczniki, zeszyty oraz inne przybory.
Jak wynika z informacji przekazanych przez Polską Agencję Prasową, świadczenie obejmuje dzieci w wieku od 7 do 20 lat, z wyjątkiem osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, które mogą otrzymywać te środki do 24. roku życia.
Nabór wniosków o wypłatę świadczenia rozpoczął się 1 lipca. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez ZUS, do tej pory przyznano już około 4,5 miliona świadczeń, a kwota wypłaconych środków wyniosła 1,3 miliarda złotych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak podkreślił rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wnioski można składać do końca listopada, a po tym terminie jedynie w przypadkach, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.
Rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski poprzez systemy elektroniczne, w tym aplikację mZUS, która jest dostępna do pobrania w sklepach Google Play i App Store. Mobilna aplikacja ZUS wymaga połączenia z kontem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
Dla osób, które nie posiadają konta na tej platformie, przewidziano możliwość składania wniosków przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. - Przygotowywane są kolejne wypłaty – potwierdził Wojciech Dąbrówka.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.