Jest 25 luty 2022 r. Ewa P. i Marco S. ścigają się na wiejskiej drodze, pędząc z prędkością do 180 kilometrów na godzinę. Na zakręcie Polka próbuje wyprzedzić mężczyznę, ale ten przyspiesza. W końcu kobieta traci panowanie nad pojazdem i uderza w samochód, którym jedzie czteroosobowa rodzina. Giną dwaj chłopcy w wieku dwóch i sześciu lat. Obaj podróżowali na tylnym siedzeniu i byli przypięci pasami.
Ostatnio głośno było o wyroku w tej sprawie. Sąd Okręgowy w Hanowerze nie miał litości dla Ewy P. W środę 24 lipca skazał ją na dożywocie za dwa morderstwa, usiłowanie morderstwa, ciężkie uszkodzenie ciała oraz nielegalny wyścig samochodowy. Marco S. spędzi w więzieniu cztery lata. Prawnik rodziny domagał się "sprawiedliwego wyroku" aby dać rodzicom "odrobinę pocieszenia w ich niekończącym się bólu".
Okazuje się, że feralnego dnia Ewa P. nie po raz pierwszy szalała za kierownicą. Ci, którzy ją znają, mówią, że zawsze lubiła szybką jazdę.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To była tylko kwestia czasu, zanim coś się stanie – powiedział w sądzie jeden ze świadków, cytowany przez RTL. Mężczyzna w przeszłości pracował z Ewą P.
Również koleżanka Polki przyznała, że kobieta "zawsze, naprawdę zawsze jeździła bardzo szybko". – Mamy tę samą trasę do pracy i ona mnie wyprzedzała każdego dnia –powiedziała kobieta. Styl jazdy Ewy P. określiła jako "rażąco niedbały".
Brat bliźniak broni Ewy P.
Jak opisują niemieckie media, 42-letnia Polka słuchała tych słów ze spuszczonym wzrokiem. Zmieniło się to dopiero, gdy do sali wszedł jej brat bliźniak. Mężczyzna stanął w obronie Ewy P.
Jest raczej wycofana i nie zdradza zbyt wiele z siebie. Wiele przeżyła – stwierdził i opowiedział o znęcaniu się w szkole, chorobie nowotworowej matki i ojcu alkoholiku.
Oceniając zachowanie swojej siostry za kierownicą, mężczyzna stwierdził: "Od czasu do czasu zdarzały się jej drobne uszkodzenia nadwozia. Ale nie spowodowała poważnego wypadku".
Według RTL, po doprowadzeniu do śmiertelnego wypadku u kobiety miały się pojawić myśli samobójcze.
Przypomnijmy: pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w 2023 r., a Polka została wówczas skazana na sześć lat więzienia. Po apelacji prokuratury i obu skazanych, wyrok został uchylony, a proces powtórzono.