Ale od czego to się zaczęło?
Pierwsze podkładki do pisania zostały opatentowane w latach 1870-1871. Były stworzone z drewna, a kartki przyciskał masywny, początkowo również drewniany, klips. Jak można się domyślić – nie trzymał on papieru przesadnie mocno. W roku 1877 James Shannon – właściciel Shannon Arch File – stworzył nowe, alternatywne mocowanie. Było ono wykonane z metalu i przypominało mechanizm dzisiejszych segregatorów. Kartki należało więc przedziurawić w dwóch miejscach, jednak na pewno nie powodowało to, że papier wypadał co chwila z podkładki.
Podkładki do pisania dopasowane do Ciebie
Podkładki do pisania to cienkie, jednak sztywne „deseczki” z metalowym klipsem usytuowanym na górze, po środku. Zadaniem klipsa jest przytrzymywanie papieru. Większość podkładek do pisania jest wykonana z twardego polistyrolu, polyfoamu lub grubej tektury, która następnie jest pokrywana warstwą PVC.
W ofercie sklepu internetowego Ofix znajdziesz podkładki, które spełnią Twoje wymagania. Podczas wyboru zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.
- Podkładki do pisania z okładką lub bez – możesz wybrać prosty podkład z mocnym klipem lub zamykany, który uchroni papier przed zniszczeniem w momencie przemieszczania się.
- Kolor – stonowana czerń, granat, ciemna zieleń czy bordo dla tradycjonalistów lub rzucający się w oczy żółty, turkusowy, różowy czy błękit dla osób, które chcą się wyróżnić.
- Rodzaj klipsa – metalowy klip może posiadać małe ząbki lub być w formie zaciskowego drutu.
- Rogi – możesz wybierać spośród podkładek o zaokrąglonych rogach lub bardziej ostrych.
Wykorzystaj na różne sposoby!
PracaJak już wspomnieliśmy, podkłady są wykorzystywane w wielu zawodach. Oglądając film czy serial, w którym bohater odwiedza psychiatrę lub psychologa, zapewne zauważyłeś, ze notuje on wszystkie najważniejsze rzeczy, jakie przekaże mu pacjent. Korzysta wówczas właśnie z podkładki do pisania. To nie mit – to rzeczywiście nieodzowne akcesorium tych specjalistów. Podkłady występują także w codziennej pracy lekarzy czy pielęgniarek. Czasem są przymocowane do łózek pacjentów i przytrzymują one istotne informacje odnośnie chorego. To również nieodzowny przyrząd w pracy ankieterów.
Rysowanie/szkicowanie
Podkładki do pisania mogą być niezwykle przydatne również osobom, które mają artystyczną duszę. Tworzenie na świeżym powietrzu może być niezwykle inspirujące, jednak nie będzie możliwe bez odpowiedniej powierzchni. W terenie nie ma zbyt wielu możliwości skorzystania z płaskiego podłoża, dlatego podkład jest wręcz wskazany. Dodatkowym plusem jest możliwość przytrzymania papieru klipsem – wiatr nie jest wówczas straszny artyście!
Wykłady na uczelni
Chociaż wykłady odbywają się w dużych salach, w których studenci mogą usiąść, sprawa komplikuje się, gdy nie mają przed sobą stolika. To również częsty problem pierwszych rzędów. A jeśli chętnych do wysłuchania wykładu jest więcej niż miejsc siedzących, część uczestników będzie zmuszonych stać. W takich sytuacjach podkładki do pisania są niezbędne. I chyba nie trzeba wspominać, że zapisywana na podkładzie treść będzie czytelniejsza od tej pisanej „w powietrzu”.
Ozdoba pokoju
Z podkładki można stworzyć także ciekawą ozdobę pokoju. Wystarczy zamieścić w niej fotografię lub ciekawy napis (np. motywacyjny) i położyć na biurku lub półce.
Zaproszenie
Podkładki w mniejszym formacie (A5) mogą również posłużyć do stworzenia wyjątkowych zaproszeń. Wyobraź sobie zaskoczenie osób, kiedy wręczysz im takie niecodzienny podarek!
Podkładki do pisania znajdziesz na stronie https://www.ofix.pl/kategoria/podklady-do-pisania-164. To akcesoria biurowe przydatne w wielu sytuacjach. A do czego Ty byś ich użył?