Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

62-latka przepraszała po zabiciu pieszej. Teraz usłyszała wyrok

55

Sąd Apelacyjny w Białymstoku podtrzymał wyrok 5,5 roku więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów dla 62-letniej kobiety, która pod wpływem alkoholu śmiertelnie potrąciła pieszą na chodniku.

62-latka przepraszała po zabiciu pieszej. Teraz usłyszała wyrok
Wypadek drogowy/ ilustracja (PAP, Fotopia/Przemyslaw Piatkowski mail:info@fotopia.com.pl)

Do tragicznego wypadku doszło wieczorem 18 października 2023 roku na ulicy Wierzbowej w Białymstoku, w pobliżu hotelu Turkus.

Kierująca volkswagenem 62-latka, miała we krwi 2,53 promila alkoholu. Na zakręcie zjechała na chodnik i potrąciła 62-letnią pieszą. Następnie samochód z dużą siłą uderzył w drzewo.

Świadkiem zdarzenia był kierowca jadący z naprzeciwka, który zauważył, że auto przed wypadkiem poruszało się "od krawężnika do krawężnika". Siła uderzenia była tak duża, że tył volkswagena uniósł się na około dwa metry. Pieszą znaleziono po kilku minutach w zaroślach poza chodnikiem; mimo podjętej reanimacji zmarła na miejscu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar autobusu w Warszawie. Zapalił się w trakcie kursu

Podczas śledztwa kierująca przyznała się do winy i przeprosiła za swoje czyny, choć twierdziła, że nie pamięta, czy tego dnia prowadziła samochód. Prokuratura oskarżyła ją o umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwości.

Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał kobietę na 5,5 roku więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz 10 tysięcy złotych świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Prokuratura złożyła apelację, domagając się dodatkowej nawiązki za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Sąd Apelacyjny uwzględnił apelację prokuratury, zasądzając dodatkowe 10 tysięcy złotych na rzecz wspomnianego funduszu. Sędzia Halina Czaban podkreśliła, że nawiązka za poważniejsze przestępstwo nie może być niższa niż za samo prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Wyrok jest prawomocny.

Autor: BBI
Źródło:PAP
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić