Jako pierwsi z końca roku szkolnego mogli cieszyć się maturzyści. Ich zakończenie nauki nastąpiło w piątek 26 kwietnia 2024 roku.
Potem absolwenci przystąpili do egzaminów maturalnych, które w tym roku potrwają od 7 do 24 maja. Najpierw maturzyści zmierzyli się z zadaniami w formie pisemnej na poziomie podstawowym, które są dla nich obowiązkowe. Później odbywały się egzaminy pisemne na poziomie rozszerzonym.
Już niedługo z wakacji będą cieszyli się pozostali uczniowie. Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach nastąpi w piątek 21 czerwca 2024.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wtedy uczniowie oficjalnie rozpoczną wakacje. W 2024 roku potrwają one 72 dni - dziewięć dni w czerwcu, 31 w lipcu, 31 w sierpniu i jeden we wrześniu.
W nowym roku szkolnym 2024/2025 uczniowie wrócą do szkół 2 kwietnia, bowiem pierwszego wypada niedziela.
Jakie zmiany w nowym roku szkolnym?
W nowym roku na uczniów czekają zmiany. Ministra edukacji Barbara Nowacka zapowiedziała, że z podstawy programowej zniknie około 20 proc., od września z planów lekcji zniknie przedmiot Historia i Teraźniejszość, a zastąpi go wychowanie obywatelskie z elementami historii współczesnej.
Wiceszefowa resortu edukacji powiedziała, że aktualnie MEN jest w stanie zmniejszyć liczbę lektur i wymagań. Wszystko po to, aby nauczyciel mógł spokojnie popracować z uczniami.
Czytaj także: Spadła liczba kradzieży w sklepach. Te dane zaskoczyły
Natomiast nie jesteśmy w stanie zmienić całej filozofii nauczania. Teraz chcemy, by podstawy programowe były znośne. Prawdziwa reforma będzie w 2026 roku - zapowiada Katarzyna Lubnauer.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.