Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek nieustannie wywołuje ogromne emocje. Jak ustalił w Prokuraturze Krajowej portal i.pl, Archiwum X podejmie czynności zmierzające do szczegółowego odtworzenia i ustalenia przebiegu zdarzeń ws. zaginionej w 2010 roku Iwony Wieczorek.
Śledczy wykorzystają do tego "nowe technologie, wiedzę najbardziej doświadczonych polskich i zagranicznych biegłych oraz różnych instytucji badawczych, a także niestandardowy sposób badania dowodów i nieszablonowy sposób podejścia do ich oceny" - ustalił wyżej wymieniony portal.
W 2022 r. przed Bożym Narodzeniem policja ponownie zabezpieczyła teren wokół budynki klubu "Zatoka Sztuki", gdzie bawiła się w 2010 r. Iwona Wieczorek. Sprawdzano wówczas m.in. studzienki kanalizacyjne, przekopano plażę i sprawdzono lokal przy pomocy wykrywacza metalu. Oficjalnie nie informowano jednak, że czynności są powiązane ze śledztwem ws. zaginięcia Wieczorek.
Czytaj także: Orgia na plebanii. Reakcja sąsiednich parafii
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Prokuratura przekazała, że podejrzanych w sprawie jest 45 osób, z czego wobec 34 osób zastosowano różnego rodzaju środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, dozorów policji oraz zakazów opuszczania kraju.
Sprawa Iwony Wieczorek. Co ma z nią wspólnego Paweł P.?
Wśród zatrzymanych jest m.in. Paweł P. - kolega Iwony Wieczorek, który bawił się z nią w klubie w noc jej zaginięcia. Mężczyzna usłyszał zarzuty dot. przestępstw narkotykowych, utrudniania postępowania karnego poprzez usuwanie śladów i dowodów, zacieranie śladów przestępstwa, a także podawanie nieprawdziwych informacji w sprawie dotyczącej Wieczorek.
Po wpłaceniu poręczenia majątkowego kolega zaginionej wyszedł na wolność.
Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w czerwcu br. prokurator zmieniał wobec niego środek zapobiegawczy i zastosował poręczenie majątkowe w kwocie 300 tys. złotych, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. "W ostatnim czasie podejrzanemu nie przedstawiono nowych zarzutów" - ustalił portal i.pl.
Archiwum X. Czym się zajmuje?
- W skład zespołu tworzącego Archiwum X wchodzą bardzo doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest analiza spraw, które przed laty zostały umorzone, a które, przy wykorzystaniu najnowszych technik badawczych, mają teraz szansę na rozwiązanie - czytamy w informacjach na temat zespołu Archiwum X na stronie śląskiej policji.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.