Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Auto na polskich "blachach" zatrzymane w Niemczech. Oto co skrywał bagażnik

71

W Niemczech tymczasowo przywrócono kontrole graniczne. W ramach prowadzonych działań policja federalna ujawniła kolejną próbę przemytu. Wszystko działo się na moście w Guben.

Auto na polskich "blachach" zatrzymane w Niemczech. Oto co skrywał bagażnik
Niemiecka policja skontrolowała samochód na polskich tablicach (Adobe Stock)

Niemieckie służby donoszą, że w nocy ze środy na czwartek - około godz. 0:24 - na moście miejskim w Guben skontrolowany został samochód z polskimi tablicami rejestracyjnymi.

W pojeździe znajdowało się siedem osób, z czego dwie siedziały w bagażniku. Zatrzymano tylko jedną osobę. Pojazd nie był objęty ubezpieczeniem - dowiadujemy się z komunikatu niemieckiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Runął most w Niemczech. Wielki fragment wpadł do rzeki

Przekazano poza tym, że kierowcą był 26-letni Ukrainiec.

Nie miał przy sobie żadnych dokumentów tożsamości - donosi policja.

Kogo przewoził Ukrainiec? Niemcy ujawniają

Niemieckie służby podały ponadto, że w samochodzie znajdowały się także dwie Syryjki i czterech Syryjczyków w wieku od 18 do 51 lat. Żadna z tych osób nie posiadała dokumentów wymaganych do legalnego wjazdu lub pobytu w Niemczech.

Wszczęte zostało dochodzenie wobec obywateli Syrii w związku z podejrzeniem nielegalnego wjazdu i pobytu. Policja federalna prowadzi też postępowanie ws. ukraińskiego przemytnika. Sprawa jest w toku - podsumowano.

Niemcy wprowadziły kontrole na swoich granicach, w tym z Polską, Czechami i Szwajcarią, od października 2023 r. Minister spraw wewnętrznych Niemiec, Nancy Faeser, ogłosiła, że kontrole będą kontynuowane, dopóki liczba nielegalnych migrantów nie spadnie znacząco.

Obecne plany zakładają ich utrzymanie przynajmniej do grudnia 2024 r. Niemiecki rząd tłumaczy te działania koniecznością zwalczania nielegalnej migracji oraz przemytnictwa. Mimo że kontrole graniczne cieszą się poparciem policji i przynoszą oczekiwane efekty, pojawiły się jednak wątpliwości dotyczące ich zgodności z prawem Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić