Badacz oceanów o podwodnym UFO. Nie do wiary, co odkrył

23

Rów Mariański to wciąż jedno z najbardziej fascynujących i niezbadanych miejsc na Ziemi. W jego głąb, przed 64 laty zanurkował jeden z najsłynniejszych badaczy głębin morskich w historii, Jacques Piccard. W dzienniku z tej fascynującej podróży napisał o świecącym dysku. Czy to dowód, że oceanograf i towarzyszący mu przyjaciel natknęli się w morskiej głębinie na UFO?

Badacz oceanów o podwodnym UFO. Nie do wiary, co odkrył
Słynny badacz oceanów doniósł o podwodnym UFO/ zdj. ilustracyjne (Getty Images)

Szwajcarski badacz głębin morskich Jacques Piccard zyskał sławę na całym świecie, po tym jak w 1960 w towarzystwie Dona Walsha, zszedł na głębokość 10916 metrów w Rowie Mariańskim, czyli najgłębszym punkcie ze wszystkich oceanów świata umiejscowionym na Oceanie Spokojnym.

Badacz poruszał się swoją specjalną łodzią podwodną o nazwie Trieste i jak odnotował w swoim dzienniku pokładowym relacjonującym wyprawę - spotkał tam dziwny niezidentyfikowany obiekt.

Zejście Jacquesa Piccarda i Dona Walsha na dno trwało pięć godzin, podczas gdy sam pobyt w najniższym punkcie Ziemi trwał tylko 40 minut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Badaczom opadła szczęka. Coś takiego nigdy nie powinno istnieć

Trudne były też warunki w samym batyskafie, jak i na dnie Rowu Mariańskiego. Don Walsh we wspomnieniach mówił, że wnętrze statku było wielkości lodówki.

Teraz dokładny raport z tej wyprawy został opublikowany w w nowej książce legendarnego szwajcarskiego badacza głębin. Jego treść rzuca całkiem nowe światło w temacie niezidentyfikowanych obiektów latających i ich związków z morską głębiną.

Sam Jacques Piccard wspomina w swoich zapiskach o tajemniczym świecącym dysku. Czy to znak, że natrafił na ślady pozaziemskiego życia?

To nie pierwsze spekulacje tego typu. Naukowcy często podkreślają, że zrozumienie przyrodniczego fenomenu Rowu Mariańskiego nie tylko zapewnia wgląd w procesy geologiczne kształtujące naszą planetę, ale także rzuca światło na odporność życia w ekstremalnych warunkach. Wnioski z tego płynące mogą także stanowić wskazówkę dotyczącą potencjału życia na innych planetach.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić