W związku z modernizacją zostaną przeprowadzone pomiary budynków wymagających aktualizacji oraz zbierane będą informacje o nich - o ich rodzaju (funkcji) i liczbie kondygnacji. Przy nieruchomościach zabudowanych weryfikowany będzie również sposób użytkowania gruntów. Informacje te są niezbędne do aktualizacji rejestru publicznego, jakim jest ewidencja gruntów i budynków.
Uprawniona osoba będzie prosiła właścicieli i zarządców nieruchomości o umożliwienie wejścia na teren posesji, by mógł przeprowadzić oględziny oraz niezbędne pomiary. Ważne jest również okazanie do wglądu dokumentacji architektoniczno-budowlanej związanej z budynkami. Dzięki temu będzie można zebrać zebranie wiarygodne dane.
Wykonawcą prac jest spółka OPGK Rzeszów., wybrana zgodnie z przepisami ustawy o zamówieniach publicznych. Pracownicy tej firmy będą się legitymować imiennym identyfikatorem oraz zaświadczeniem wydanym przez Geodetę Miejskiego - dyrektora Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ, które potwierdzają ich uprawnienia do przeprowadzania prac.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Po zakończeniu prac terenowych powstanie dokument, który będzie zawierał dane zebrane podczas oględzin oraz pomiarów. Będzie on dostępny do wglądu przez 15 dni roboczych.
W tym czasie każdy zainteresowany w tej sprawie, będzie mógł zgłaszać uwagi. Informacja o miejscu i terminie wyłożenia projektu zostanie ogłoszona na co najmniej 14 dni wcześniej.
Następnie dane objęte modernizacją - zawarte w projekcie operatu opisowo-kartograficznego - zostaną zamieszczone w bazie danych ewidencji gruntów i budynków. W tym przypadku także każdy zainteresowany będzie mógł zgłaszać uwagi.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.