pogoda
Warszawa
12°
Aniela Siwek | 

Burze z gradem i intensywne opady deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia

2

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia ostrzegające przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. Lokalnie może nawet wystąpić grad. Załamanie pogody zacznie się w piątek i potrwa do soboty.

Burze z gradem i intensywne opady deszczu. IMGW wydaje ostrzeżenia
Pogoda. Wracają burze (Pixabay)

IMGW wydało alerty pierwszego stopnia. Dotyczą województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Najwięcej deszczu, bo aż 40 litrów na metr kwadratowy, spadnie na Dolnym Śląsku. Alert będzie obowiązywać prawdopodobnie do godziny 14 w sobotę. Silne opady deszczu spodziewane są także na Pomorzu Zachodnim oraz Opolszczyźnie.

IMGW wydaje ostrzeżenia pierwszego stopnia

Synoptycy przewidują wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Spadnie od 15 do 25 l na metr kwadratowy, a miejscami do 35 litrów - czytamy w opublikowanym ostrzeżeniu.
Zobacz także: Dr Dzieciątkowski o testach na koronawirusa w Polsce

Burze z gradem są spodziewane w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkiego oraz na części Wielkopolski. Oprócz tego spodziewane się opady deszczu od 15 do 25 litrów na metr kwadratowy.

Wiatr będzie wiać z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 22.04.2025 – losowania Lotto, Lotto Plus, Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Podejrzane manewry. NATO patroluje Bałtyk
Atak rekina w Morzu Śródziemnym. Takie były ostatnie słowa ofiary
Zginęli w katastrofie helikoptera. Na ceremonii puszczono "New York, New York"
Niemcy piszą o Polakach. "Dobry pracownik zarabia 20 000 euro"
Minister Domański otwarcie. To powiedział o zaufaniu do Putina
Dotrze nad Polskę na początku długiego weekendu. Kiepskie wieści na majówkę
Żałoba narodowa po śmierci papieża Franciszka. Czy Polacy dostaną dzień wolny?
Ma 28 lat i kupił drugi klub. Do tego blisko Polski
Kilkanaście budynków bez prądu. Wszystko przez... węża
Słowa Rafaela Nadala mogły zaskoczyć. "Wcale nie tęsknię"
Polska ma potencjał rozwojowy? Polacy dumni z własnych osiągnięć
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić