Jolanta Szczypińska była jedną z najbardziej znanych posłanek partii Prawo i Sprawiedliwość, z którą związana była od 2004 roku. Pod koniec listopada 2018 trafiła do szpitala. Posłanka zmagała się z "poważnymi powikłaniami" po zabiegu operacyjnym.
Media, zakupy, reklama – Twoja opinia jest dla nas ważna. Wypełnij ankietę i wypowiedz się już dziś
Kilka lat wcześniej chorowała na raka. Głośno było o tym, że za rządów PO, w ramach solidarności z pacjentami, którzy długo czekali na leczenie, odmówiła terapii.
Towarzyszyłem jej, można powiedzieć, do ostatka. Widziałem, ile cierpiała. Byłem świadkiem tego jak gasła i choć zdawałem sobie sprawę, że śmierć w jej przypadku oznacza wyzwolenie z nieustającego, strasznego bólu, to do tej pory nie mogę się z tym pogodzić - napisał w specjalnym liście Jarosław Kaczyński.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Szczypińska urodziła się w Słupski i tam w grudniu 2018 roku została pochowana. Tuż obok grobu swoich rodziców, razem z bratem który zmarł kilka lat przed nią. - Zawsze była niezwykle odważna i nieustępliwa w pomocy drugiemu człowiekowi - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości pogrzebowych posłanki.
Jak poinformował "Super Express", grób Jolanty Szczypińskiej jest bardzo skromny, z czarnego kamienia. To, co zwraca uwagę to wyryta na tablicy podobizna posłanki.
Na grobie Jolanty Szczypińskiej dziennikarze zauważyli wieńce z biało-czerwonymi wstęgami, jeden z nich był od Anny Fotygi, byłej minister MSZ.
Wiązanka wygląda jednak na mocno zeschniętą - donosi "SE". Oprócz tego widzimy znicze i nie zgarnięte liście na pomniku. To wszystko tworzyło bardzo smutne wrażenie, szczególnie, że zbliża się 1 listopada
Wieloletnia kariera w Sejmie
Była posłanką na Sejm RP ze Słupska w IV, V, VI, VII oraz VII kadencji. Pracowała w Komisji Zdrowia oraz Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Była wiceprzewodniczącą Klubu Parlamentarnego PiS.
Pracowała też w czterech zespołach parlamentarnych - jako wiceprzewodnicząca w polsko-chorwackim i polsko-palestyńskim i jako członek w polsko-ukraińskim i w polsko-tajwańskim.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.