Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła Polską. Niespodziewane odejście króla estrady było wielkim szokiem zarówno dla jego najbliższych, jak i fanów. Pomimo pandemicznych obostrzeń w uroczystościach pogrzebowych artysty uczestniczyły tłumy ludzi. Krawczyk spoczął na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. To właśnie w tej wsi mieszkał przez wiele lat.
Postanowiliśmy odwiedzić grób Krzysztofa Krawczyka kilka godzin po jego pogrzebie. Do schowanego w lesie cmentarza dotarliśmy o godzinie 19:10. Kurz po ceremonii opadł, najważniejsi goście i pracownicy zakładu pogrzebowego opuścili już Grotniki. Brakowało również wozów transmisyjnych telewizji. Pomimo tego już na samym początku naszą uwagę zwrócił tłok na małym przycmentarnym parkingu. Przypominał ten spotykany podczas 1 listopada.
Widok, jaki zastaliśmy na cmentarzu w Grotnikach, poruszał nas i zaskoczył
Po kilku chwilach udało nam się znaleźć miejsce dla auta. Już z parkingu zauważyliśmy charakterystyczną kapliczkę, przy której pochowano Krawczyka. Nawet gdyby jej nie było, odnalezienie grobu artysty nie stanowiłoby problemu - wskazywał go tłum fanów, którzy czuwali przy nim w ciszy.
Morze zniczy przy grobie Krawczyka
Przy grobie panowała budząca podziw samoorganizacja. Czuwające osoby zachowywały się, jakby wiedziały, gdzie mają dokładnie stać, aby wzajemnie sobie nie przeszkadzać. Kilkudziesięcioosobowa grupa milczała w zadumie. Powstała nawet niewidzialna linia, którą przekraczały co jakiś czas tylko ci, którzy odstawiali znicze. Wrażenie robił również rozmiar grobu. Liczba kwiatów i zniczy wzrosła od czasu ceremonii. Wskazywała, że w mogile spoczywa ktoś wyjątkowy. Po kilku minutach wróciliśmy do samochodu. Pomimo zapadającego zmroku pod cmentarz podjeżdżały kolejne pojazdy.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.